Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-10-22, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Meble, gazety, folie, butelki, a nawet... buty. Sezon grzewczy uznajemy za otwarty

Straż miejska [fot. P. Pękala]
Straż miejska [fot. P. Pękala]
Dron analizujący dym z komina [fot. Straż Miejska Katowice]
Dron analizujący dym z komina [fot. Straż Miejska Katowice]
Straż Miejska w Opolu zaczyna wzmożone kontrole, a jeśli paliwo w piecu jest niedozwolone - trzeba liczyć się z mandatami.
Problem palenia śmieciami w piecach nadal jest powszechny, a około 20 proc. wszystkich interwencji opolskiej straży miejskiej kończy się wnioskami do sądu, pouczeniami lub mandatami.

Ubiegłoroczny sezon grzewczy w statystykach Straży Miejskiej w Opolu to blisko pół tysiąca interwencji i sto wystawionych wniosków o ukaranie i pouczeń oraz mandatów. A taki mandat za palenie w piecu zakazanymi rzeczami wynosi maksymalnie 500 złotych.

Eksperci nie mają wątpliwości, że palenie w piecach odpadami, śmieciami to jak bomba z opóźnionym zapłonem, ponieważ to prosta droga do chorób nowotworowych, alergii czy infekcji dróg oddechowych.
Straż miejska a czyste powietrze

Zobacz także

2021-12-17, godz. 07:44, RTT - artykuły "Bezpieczny lód to jest ten, który został utworzony sztucznie i znajduje się na lodowisku" Ujemne temperatury sprawiły, że na niektórych akwenach pojawiła się warstwa lodu. Wchodzenie na nią może skończyć się jednak tragicznie. Tego nie robimy, nigdy nie mamy pewności, czy tafla nas utrzyma, czy się nie załamie. » więcej 2021-12-15, godz. 16:15, RTT - artykuły "Pomysł powstał trochę dzięki pandemii". Podopieczni opolskiej fundacji DOM nurkują w ramach rehabilitacji Podopieczni fundacji DOM udowadniają, że schorzenia, z którymi borykają się na co dzień, nie są przeszkodą do przełamywania barier. » więcej 2021-12-14, godz. 16:15, RTT - artykuły Bedzie specjalny gabinet, będzie lekarz pediatra. Ruszają szczepienia dzieci od 5 roku życia Skierowania wystawione, a przychodnie gotowe - ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. » więcej 2021-12-14, godz. 15:59, RTT - artykuły To już pewne! Będzie nowy stadion w Opolu Umowa na budowę stadionu piłkarskiego w Opolu podpisana. To symboliczne zakończenie sagi związanej z samym pomysłem na budowę tego obiektu, następnie znalezieniem na inwestycję pieniędzy, wykonaniem projektu i wreszcie przeprowadzeniu… » więcej 2021-12-13, godz. 16:30, RTT - artykuły Pediatria w Kędzierzynie-Koźlu w pełni covidowa Od dzisiaj oddział pediatryczny szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje tylko dzieci chore na covid-19. Do tej pory w tej placówce przyjmowane były dzieci zarażone koronawirusem, jak i te cierpiące na inne choroby. » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »