Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-09-16, 16:24 Autor: Marzena Śmierciak

Cyberoszuści coraz śmielsi. Pomysłów na wyłudzenie pieniędzy też im nie brakuje

Cyberoszuści w rękach opolskich kryminalnych [fot. KWP]
Cyberoszuści w rękach opolskich kryminalnych [fot. KWP]
Cyberprzestępczość [fot. sxc.hu]
Cyberprzestępczość [fot. sxc.hu]
Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te - zwłaszcza w dobie pandemii i związanej z nią edukacji i pracy zdalnej - bardzo się nasiliły. Jak się okazuje, pieniądze wyłudzane przez cyberoszustów trafiają na zagraniczne konta bankowe, a to utrudnia, a nawet uniemożliwia ich odzyskanie.
Dlatego tak ważna jest profilaktyka i uświadamianie społeczeństwa, jak i kiedy reagować. Stąd pomysł na zorganizowanie warsztatów dla uczniów i seniorów po hasłem "Bezpiecznie klikanie".

Dodajmy, z inicjatywą warsztatów pod hasłem „Bezpieczne klikanie – od przedszkola do seniora” wyszedł Narodowy Bank Polski, zapraszając do współpracy przedstawicieli policji, administracji skarbowej czy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Szkolenie odbyło się dziś (16.09) w kampusie UO.
Posłuchaj - autorka Katarzyna Doros

Zobacz także

2021-10-15, godz. 15:30, RTT - artykuły Z wizytą na budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Są kolejne pieniądze na trasy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Wsiadamy w auto i jedziemy na budowę obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Zaawansowanie prac na poziomie ponad 50 procent. Jest więc pretekst, by zaprosić na miejsce dziennikarzy. » więcej 2021-10-14, godz. 16:00, RTT - artykuły Profilaktyka 40 plus - analiza wyników badań! W ramach programu Profilaktyka 40+ w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu od lipca do września przebadano 1210 osób. Na wszystkie zbadane próbki, których było aż 16294, w co piątej przekroczone były jakieś parametry. Najczęściej wyższe… » więcej 2021-10-14, godz. 15:19, RTT - artykuły Czwarta fala się rozpędza. Apelujemy o szczepienie się! Mamy 3 tysiące nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Zmarło 60 osób. Nie ma już długich ogonków po szczepionkę, ale medycy przyznają, że powoli wraca ruch w punktach szczepień. I my ponawiamy apel o szczepienie. » więcej 2021-10-13, godz. 15:45, RTT - artykuły Obwodnica w budowie, autobus nie dojeżdża Autobusy PKS-u nie zatrzymują się w Sosnówce a mieszkańcy którzy chcą skorzystać z komunikacji publicznej muszą dotrzeć do przystanku w sąsiednim Michałówku. » więcej 2021-10-13, godz. 15:30, RTT - artykuły Ratownicy medyczni świętują Ratują ludzkie życie, często kosztem wolnego czasu dla bliskich. Dyżurują czasem nawet 36 godzin ciągiem, ale o swoim zawodzie wypowiadają się w kategoriach misji. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »