Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-09-13, 19:45 Autor: Marzena Śmierciak

Miody w modzie. "Teraz pszczelarze są w pełni sezonu"

Miód naturalne lekarstwo [fot.M.Matuszkiewicz]
Miód naturalne lekarstwo [fot.M.Matuszkiewicz]
Skutek pandemii, zwykła moda czy wysoka jakość i duży wybór? Miody cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, ale mieszkańcy innych państw Europy nadal spożywają go kilkukrotnie więcej. Zwłaszcza jesienią czy zimą upatrujemy w miodzie szansę na lepsze zdrowie.
Od wybuchu pandemii koronawirusa wiele osób szuka sposobu na zdobycie dodatkowej odporności, wybierając właśnie miód.

Wielu pszczelarzy było obecnych wczoraj (12.09) na ekopikniku "Głos mają ryby" w Muzeum Wsi Opolskiej w stolicy regionu. Nasz reporter Witold Wośtak zapytał o właściwości miodu i preferencje klientów.
Posłuchaj - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-11-30, godz. 09:35, RTT - artykuły Od środy autostrady A2 i A4 bez bramek. Będzie nowy system opłat Od 1 grudnia zmienią się zasady opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków i A4 na trasie Wrocław-Sośnica. » więcej 2021-11-29, godz. 18:00, RTT - artykuły Wielkie remonty zrealizowane. Opolskie Centrum Onkologii i Szpital Wojewódzki scalone specjalnym łącznikiem. Na tym nie koniec Ponad 12 milionów złotych kosztowała rozbudowa Opolskiego Centrum Onkologii i Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, w tym budowa łącznika między placówkami. Powstałe przejście poprawia bezpieczeństwo chorych i ułatwia transport pacjentów… » więcej 2021-11-29, godz. 15:28, RTT - artykuły Szopka bożonarodzeniowa w opolskich Szczepanowicach już w budowie W Opolu - Szczepanowicach na placu przy kościele św. Józefa już słychać odgłosy wiertarek i stukot młotków. A to może oznaczać jedno - rozpoczęła się budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. Okoliczni… » więcej 2021-11-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole: restauracja tylko dla zaszczepionych lub z negatywnym testem Dla jednych to decyzja kontrowersyjna i nie do przyjęcia, dla innych kierunek, w którym powinien pójść minister zdrowia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Właściciel opolskiej restauracji serwującej czeskie potrawy… » więcej 2021-11-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Świąteczne zakupy. Policjanci apelują o rozwagę przy zakupach on-line Mikołaje, świecidełka, znajoma - okazjonalna muzyka. W sklepach na dobre rozpoczął się czas świątecznego kuszenia klientów. O kupujących walczą także ci, którzy swoje towary chcą sprzedać on-line. Ofert z promocjami na mailach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »