Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-27, 16:00 Autor: Cezary Puzyna

Stadionowe Lumpy, czyli drugie życie piłkarskich koszulek

Stadionowe Lumpy [fot. archiwum prywatne]
Stadionowe Lumpy [fot. archiwum prywatne]
Koszulki piłkarskie kupowane w sklepach z odzieżą używana doczekały się nie tylko sporej grupy fanów – w internecie i w rzeczywistości – ale będą miały nawet swoje muzeum.
Organizują je Ewa i Maciej Nowakowie ze Zdzieszowic, twórcy społeczności noszącej nazwę „Stadionowe lumpy”.

W niedzielę w hotelu Hugo w Sławięcicach otwarte zostanie Muzeum Piłkarskiej Koszulki im. Murtazy Ahmadiego. Muzeum będzie można zwiedzać codziennie, a organizatorzy planują zmianę ekspozycji 4 razy w roku.
Stadionowe Lumpy

Zobacz także

2021-10-08, godz. 16:02, RTT - artykuły Ile będzie kosztować reaktywacja linii kolejowych Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz? Opolski urząd marszałkowski zlecił przygotowanie opracowania, które odpowie na pytanie, czy odbudowa linii kolejowych Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz ma uzasadnienie ekonomiczne. Według obecnych przewidywań koszt budowy… » więcej 2021-10-08, godz. 14:47, RTT - artykuły Czy będą podwyżki za wywóz śmieci w gminach z południa Opolszczyzny, które korzystały ze składowiska w Domaszkowicach? Czy mieszkańcy południa Opolszczyzny i województwa dolnośląskiego muszą obawiać się kolejnych podwyżek opłat z śmieci? Niewykluczone. » więcej 2021-10-07, godz. 18:15, RTT - artykuły Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią liczba hospitalizowanych pacjentów Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie ponowie potwierdziło ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem. Systematycznie rośnie także liczba infekcji na Opolszczyźnie, co przekłada się na wzrost hospitalizowanych pacjentów w szpitalu… » więcej 2021-10-07, godz. 14:22, RTT - artykuły Szklane domy stanęły w miejscu piramid na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich Remont placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich jest już na finiszu. Do końca listopada prace mają być zakończone, ale już teraz widać, jak przestrzeń ta nabiera kształtu. Już jakiś czas temu zniknęły charakterystyczne betonowe… » więcej 2021-10-07, godz. 14:05, RTT - artykuły Winobranie w opolskich winnicach. W tym roku ze względu na pogodę zbiory rozpoczęły się z opóźnieniem Tegoroczne kapryśne i raczej zimne lato, odbija się na plonach, jakie zbierają rolnicy. Odczuwają to ci, którzy uprawiają pszenicę i jęczmień, czują to sadownicy, a także właściciele winnic. Tych w ostatnich latach w Polsce powstaje… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »