Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-20, 19:15 Autor: Marzena Śmierciak

Mistrz olimpijski Dawid Tomala przyjechał do Opola

Dawid Tomala [fot. Wanda Kownacka]
Dawid Tomala [fot. Wanda Kownacka]
Z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik [fot. Wanda Kownacka]
Z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik [fot. Wanda Kownacka]
Skala jego wyczynu i niespodzianki, jaką zrobił, jest porównywana do skoku narciarza Wojciecha Fortuny. Choć stawiało na niego niewielu, to on - choć jak sam przyznał trochę się nudził w czasie rywalizacji- zdobył olimpijskie złoto.
Mistrz z Tokio na 50 kilometrów, chodziarz Dawid Tomala z AZS-u Politechniki Opolskiej po trzech tygodniach od swojego sukcesu odwiedził Opole. Rozmawiał z nim Mariusz Chałupnik.

Dawid Tomala przejdzie do historii sportowego chodu nie tylko ze względu na olimpijskie złoto, ale również fakt, że po raz ostatni na igrzyskach rywalizowano na dystansie 50 kilometrów. Za trzy lata w Paryżu najdłuższym dystansem będzie 35 kilometrów.

Spotkanie Dawida Tomal z mieszkańcami Opola w piątek (20.08) o 19:00 na rynku.

Cała rozmowa z naszym mistrzem w sobotniej audycji Cały Nasz Sport.
Posłuchaj - z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik

Zobacz także

2021-10-06, godz. 19:15, RTT - artykuły Jazy odrzańskie w Januszkowicach, Wróblinie i Zwanowicach - zmodernizowane. Mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i żeglugi Zakończył się pierwszy etap modernizacji jazu odrzańskiego na stopniu wodnym we Wróblinie. Dzisiaj (06.10) po pięciu latach prac Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oddało go do użytku. » więcej 2021-10-06, godz. 16:02, RTT - artykuły Mija 77 lat od przybycia pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. W Łambinowicach uczczono ich pamieć Na przełomie 6-7 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. W sumie trafiło tam blisko 6 tysięcy uczestników zrywu. » więcej 2021-10-05, godz. 16:14, RTT - artykuły Władze uczelni, wykładowcy i studenci Uniwersytetu Opolskiego zainaugurowali nowy rok akademicki Z akademickim ceremoniałem, ale w maseczkach i z mniejszą liczbą gości zainaugurowano rok akademicki na Uniwersyteckie Opolskim. Studenci po 1,5-rocznej przewie spowodowanej pandemią wracają do nauki stacjonarnej. » więcej 2021-10-04, godz. 19:15, RTT - artykuły Ochotnicze Straże Pożarne pomagają od dziesięcioleci. Czy w dobie pandemii młodzi nadal garną się do służby? Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej od ponad stu lat zrzesza druhów, którzy swój wolny czas poświęcają na pomoc i ratowanie innych. Do OSP należą całe rodziny, a dla wielu strażaków to po prostu tradycja… » więcej 2021-10-04, godz. 16:18, RTT - artykuły "Był pierwszym wielkim kolarzem na Opolszczyźnie, od niego wszystko się zaczęło". Wspomnienie Franciszka Surmińskiego Franciszek Surmiński, mistrz i legenda kolarstwa, zginął w wypadku samochodowym. Miał 86 lat. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »