Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-20, 19:15 Autor: Marzena Śmierciak

Mistrz olimpijski Dawid Tomala przyjechał do Opola

Dawid Tomala [fot. Wanda Kownacka]
Dawid Tomala [fot. Wanda Kownacka]
Z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik [fot. Wanda Kownacka]
Z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik [fot. Wanda Kownacka]
Skala jego wyczynu i niespodzianki, jaką zrobił, jest porównywana do skoku narciarza Wojciecha Fortuny. Choć stawiało na niego niewielu, to on - choć jak sam przyznał trochę się nudził w czasie rywalizacji- zdobył olimpijskie złoto.
Mistrz z Tokio na 50 kilometrów, chodziarz Dawid Tomala z AZS-u Politechniki Opolskiej po trzech tygodniach od swojego sukcesu odwiedził Opole. Rozmawiał z nim Mariusz Chałupnik.

Dawid Tomala przejdzie do historii sportowego chodu nie tylko ze względu na olimpijskie złoto, ale również fakt, że po raz ostatni na igrzyskach rywalizowano na dystansie 50 kilometrów. Za trzy lata w Paryżu najdłuższym dystansem będzie 35 kilometrów.

Spotkanie Dawida Tomal z mieszkańcami Opola w piątek (20.08) o 19:00 na rynku.

Cała rozmowa z naszym mistrzem w sobotniej audycji Cały Nasz Sport.
Posłuchaj - z Dawidem Tomalą rozmawia Mariusz Chałupnik

Zobacz także

2021-10-07, godz. 18:15, RTT - artykuły Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią liczba hospitalizowanych pacjentów Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie ponowie potwierdziło ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem. Systematycznie rośnie także liczba infekcji na Opolszczyźnie, co przekłada się na wzrost hospitalizowanych pacjentów w szpitalu… » więcej 2021-10-07, godz. 14:22, RTT - artykuły Szklane domy stanęły w miejscu piramid na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich Remont placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich jest już na finiszu. Do końca listopada prace mają być zakończone, ale już teraz widać, jak przestrzeń ta nabiera kształtu. Już jakiś czas temu zniknęły charakterystyczne betonowe… » więcej 2021-10-07, godz. 14:05, RTT - artykuły Winobranie w opolskich winnicach. W tym roku ze względu na pogodę zbiory rozpoczęły się z opóźnieniem Tegoroczne kapryśne i raczej zimne lato, odbija się na plonach, jakie zbierają rolnicy. Odczuwają to ci, którzy uprawiają pszenicę i jęczmień, czują to sadownicy, a także właściciele winnic. Tych w ostatnich latach w Polsce powstaje… » więcej 2021-10-06, godz. 19:15, RTT - artykuły Jazy odrzańskie w Januszkowicach, Wróblinie i Zwanowicach - zmodernizowane. Mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i żeglugi Zakończył się pierwszy etap modernizacji jazu odrzańskiego na stopniu wodnym we Wróblinie. Dzisiaj (06.10) po pięciu latach prac Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oddało go do użytku. » więcej 2021-10-06, godz. 16:02, RTT - artykuły Mija 77 lat od przybycia pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. W Łambinowicach uczczono ich pamieć Na przełomie 6-7 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. W sumie trafiło tam blisko 6 tysięcy uczestników zrywu. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »