Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-20, 17:15 Autor: Marzena Śmierciak

Uniwersytet Opolski zabiega o ewakuację z Afganistanu do Polski wykładowcy z rodziną oraz grupy afgańskich studentów

Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Dr Michał Wanke [fot. Wanda Kownacka]
Dr Michał Wanke [fot. Wanda Kownacka]
Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego chcą sprowadzić do Polski 20 obywateli Afganistanu. To rodzina jednego z wykładowców i studenci, którzy wcześniej byli na wymianie studenckiej na opolskiej uczelni.
Akcja jest odpowiedzią na ich apele o pomoc w wydostaniu się z państwa talibów. Doktor Michał Wanke, koordynator Programu Erasmus+ na wydziale filologicznym UO, który zajmuje się tą sprawą na uczelni, dodaje, że w ewakuację zaangażowani są Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Obrony Narodowej i część parlamentarzystów.
Posłuchaj - autor Piotr Wojtowicz

Zobacz także

2021-10-06, godz. 19:15, RTT - artykuły Jazy odrzańskie w Januszkowicach, Wróblinie i Zwanowicach - zmodernizowane. Mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i żeglugi Zakończył się pierwszy etap modernizacji jazu odrzańskiego na stopniu wodnym we Wróblinie. Dzisiaj (06.10) po pięciu latach prac Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oddało go do użytku. » więcej 2021-10-06, godz. 16:02, RTT - artykuły Mija 77 lat od przybycia pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. W Łambinowicach uczczono ich pamieć Na przełomie 6-7 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. W sumie trafiło tam blisko 6 tysięcy uczestników zrywu. » więcej 2021-10-05, godz. 16:14, RTT - artykuły Władze uczelni, wykładowcy i studenci Uniwersytetu Opolskiego zainaugurowali nowy rok akademicki Z akademickim ceremoniałem, ale w maseczkach i z mniejszą liczbą gości zainaugurowano rok akademicki na Uniwersyteckie Opolskim. Studenci po 1,5-rocznej przewie spowodowanej pandemią wracają do nauki stacjonarnej. » więcej 2021-10-04, godz. 19:15, RTT - artykuły Ochotnicze Straże Pożarne pomagają od dziesięcioleci. Czy w dobie pandemii młodzi nadal garną się do służby? Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej od ponad stu lat zrzesza druhów, którzy swój wolny czas poświęcają na pomoc i ratowanie innych. Do OSP należą całe rodziny, a dla wielu strażaków to po prostu tradycja… » więcej 2021-10-04, godz. 16:18, RTT - artykuły "Był pierwszym wielkim kolarzem na Opolszczyźnie, od niego wszystko się zaczęło". Wspomnienie Franciszka Surmińskiego Franciszek Surmiński, mistrz i legenda kolarstwa, zginął w wypadku samochodowym. Miał 86 lat. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »