Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-20, 17:15 Autor: Marzena Śmierciak

Uniwersytet Opolski zabiega o ewakuację z Afganistanu do Polski wykładowcy z rodziną oraz grupy afgańskich studentów

Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Dr Michał Wanke [fot. Wanda Kownacka]
Dr Michał Wanke [fot. Wanda Kownacka]
Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego chcą sprowadzić do Polski 20 obywateli Afganistanu. To rodzina jednego z wykładowców i studenci, którzy wcześniej byli na wymianie studenckiej na opolskiej uczelni.
Akcja jest odpowiedzią na ich apele o pomoc w wydostaniu się z państwa talibów. Doktor Michał Wanke, koordynator Programu Erasmus+ na wydziale filologicznym UO, który zajmuje się tą sprawą na uczelni, dodaje, że w ewakuację zaangażowani są Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Obrony Narodowej i część parlamentarzystów.
Posłuchaj - autor Piotr Wojtowicz

Zobacz także

2021-10-07, godz. 18:15, RTT - artykuły Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią liczba hospitalizowanych pacjentów Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie ponowie potwierdziło ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem. Systematycznie rośnie także liczba infekcji na Opolszczyźnie, co przekłada się na wzrost hospitalizowanych pacjentów w szpitalu… » więcej 2021-10-07, godz. 14:22, RTT - artykuły Szklane domy stanęły w miejscu piramid na pl. Żeromskiego w Strzelcach Opolskich Remont placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich jest już na finiszu. Do końca listopada prace mają być zakończone, ale już teraz widać, jak przestrzeń ta nabiera kształtu. Już jakiś czas temu zniknęły charakterystyczne betonowe… » więcej 2021-10-07, godz. 14:05, RTT - artykuły Winobranie w opolskich winnicach. W tym roku ze względu na pogodę zbiory rozpoczęły się z opóźnieniem Tegoroczne kapryśne i raczej zimne lato, odbija się na plonach, jakie zbierają rolnicy. Odczuwają to ci, którzy uprawiają pszenicę i jęczmień, czują to sadownicy, a także właściciele winnic. Tych w ostatnich latach w Polsce powstaje… » więcej 2021-10-06, godz. 19:15, RTT - artykuły Jazy odrzańskie w Januszkowicach, Wróblinie i Zwanowicach - zmodernizowane. Mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i żeglugi Zakończył się pierwszy etap modernizacji jazu odrzańskiego na stopniu wodnym we Wróblinie. Dzisiaj (06.10) po pięciu latach prac Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oddało go do użytku. » więcej 2021-10-06, godz. 16:02, RTT - artykuły Mija 77 lat od przybycia pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. W Łambinowicach uczczono ich pamieć Na przełomie 6-7 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. W sumie trafiło tam blisko 6 tysięcy uczestników zrywu. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »