Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-19, 14:20 Autor: Marzena Śmierciak

Uciążliwy sąsiad w kamienicy w Kluczborku. Ma zasądzoną eksmisję, ale wyrok pozostaje na papierze

Sporne mieszkanie w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Sporne mieszkanie w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Jak bardzo jeden sąsiad może utrudniać życie całej kamienicy? Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy jednego z budynków na kluczborskim Rynku.
Od około trzech lat mają problem z mężczyzną regularnie organizującym libacje alkoholowe. Do kamienicy, ale też do mieszkania może wejść praktycznie każdy, bo drzwi pozostają niedomykane, a poza tym "goście" znają kod do domofonu.

Dlaczego jak na razie nie ma wyjścia z sytuacji? Nas reporter Witold Wośtak odwiedził kamienicę, rozmawiał z mieszkańcami i wiceburmistrzem Kluczborka.
Posłuchaj relacji - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-10-04, godz. 16:18, RTT - artykuły "Był pierwszym wielkim kolarzem na Opolszczyźnie, od niego wszystko się zaczęło". Wspomnienie Franciszka Surmińskiego Franciszek Surmiński, mistrz i legenda kolarstwa, zginął w wypadku samochodowym. Miał 86 lat. » więcej 2021-10-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Małe uchatki na wybiegu. Kolejna atrakcja w opolskim zoo Po ponad 3 miesiącach pokazały się światu. Mowa o uchatkach, które od kilku dni możemy zobaczyć w basenie pokazowym w opolskim zoo. Młode na świat przyszły w czerwcu, ale dopiero teraz mogły zażyć kąpieli wśród odwiedzających… » więcej 2021-09-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Ostatni dzień spisu powszechnego. Na Opolszczyźnie spisało się 98 procent gospodarstw domowych Dzisiaj (30.09) ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy, także dla osób, które na stałe mieszkają za granicą, a nadal są zameldowane w Polsce. » więcej 2021-09-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Trójstronna umowa w sprawie walki z nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów Inspektorzy ochrony środowiska wspólnie z policją mają skuteczniej walczyć z mafiami śmieciowymi. To odpowiedź na rosnącą przestępczość związaną z nielegalnym transportem i składowaniem niebezpiecznych odpadów. Zyski z tego… » więcej 2021-09-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Sukces lekarzy z opolskiego USK. Usunęli guza nerki Sukces lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urolodzy i chirurdzy naczyniowi usunęli u pacjentki guza nerki z czopem nowotworowym blokującym żyłę główną dolną do wysokości przepony. To pierwszy taki zabieg w USK… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »