Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-19, 14:20 Autor: Marzena Śmierciak

Uciążliwy sąsiad w kamienicy w Kluczborku. Ma zasądzoną eksmisję, ale wyrok pozostaje na papierze

Sporne mieszkanie w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Sporne mieszkanie w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Jak bardzo jeden sąsiad może utrudniać życie całej kamienicy? Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy jednego z budynków na kluczborskim Rynku.
Od około trzech lat mają problem z mężczyzną regularnie organizującym libacje alkoholowe. Do kamienicy, ale też do mieszkania może wejść praktycznie każdy, bo drzwi pozostają niedomykane, a poza tym "goście" znają kod do domofonu.

Dlaczego jak na razie nie ma wyjścia z sytuacji? Nas reporter Witold Wośtak odwiedził kamienicę, rozmawiał z mieszkańcami i wiceburmistrzem Kluczborka.
Posłuchaj relacji - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-09-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Korki zamęczają kierowców w Opolu. MZD remontuje kilka newralgicznych ulic, potrzebna jest pomoc policji drogowej Mieszkańcy Opola mają już dość korków i zatorów w mieście. MZD prowadzi inwestycje drogowe w kilku miejscach, między innymi na obwodnicy północnej, w rejonie Oleskiej przy centrum przesiadkowym Opole Wschodnie, także na skrzyżowaniu… » więcej 2021-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Ultimate Frisbee - ta nowa gra mocno wciąga. Drużyny są mieszane, zawody odbywają się bez sędziów Zamiast piłki jest dysk, a wygrywa ta drużyna, która go złapie i przeniesie na stronę przeciwnika. Potrzeba tu nie tylko szybkiego biegania, ale również umiejętnego rzucania, łapania i skakania. Tak właśnie wygląda ultimate, nowy… » więcej 2021-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Można zbierać znaczki, widokówki, można też... lampy rentgenowskie. Muzeum w Opolu posiada największy okaz na świecie Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej wzbogaciło się o jedną z największych lamp rentgenowskich na świecie. Eksponat wyprodukowany w latach trzydziestych XX wieku przyjechał do Opola razem z 27 innymi lampami z Politechniki… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Z góry widać lepiej, czyli drony pomagają służbom Dowodów na to, że dron to nie tylko zabawka lub dobry pomysł na urodzinowy prezent dla dziecka jest coraz więcej. » więcej 2021-09-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. Opolski wątek na przekopie Mierzei Wiślanej Na przekopie Mierzei Wiślanej, w miejscu budowanej śluzy instalowana jest pierwsza z czterech bram. Te ogromnych rozmiarów i wagi konstrukcje będą ją zamykać na czas przepływania jednostek. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »