Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-18, 19:00 Autor: Marzena Śmierciak

Mieszkańcy Ligoty Dolnej skarżą się na hałas z drogi i zabiegają o ekrany akustyczne

Rondo u zbiegu DK 45 i DK 42 w Ligocie Dolnej [fot. Witold Wośtak]
Rondo u zbiegu DK 45 i DK 42 w Ligocie Dolnej [fot. Witold Wośtak]
Ciężarówka hamuje, ciężarówka rusza. Niemal przez całą dobę na taki hałas skazani są mieszkańcy części Ligoty Dolnej w gminie Kluczbork. Stało się tak w momencie zakończenia budowy obwodnicy miasta.
Samorząd oddał obwodnicę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przejmując starą DK 45, przebiegającą przez centrum. Cały tranzyt przerzucono na obrzeża, co odczuwają teraz mieszkańcy Ligoty.

Problem w tym, że tuż za ich płotami znajduje się rondo łączące drogę krajową 42 i 45, więc ruch jest bardzo duży. Witold Wośtak rozmawiał z mieszkańcami i sołtysem.

Dodajmy, gmina Kluczbork wybudowała lwią część obwodnicy dzięki własnym pieniądzom, choć ta inwestycja była podzielona na kilka etapów i trwała kilkanaście lat.
Posłuchaj relacji - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-10-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Małe uchatki na wybiegu. Kolejna atrakcja w opolskim zoo Po ponad 3 miesiącach pokazały się światu. Mowa o uchatkach, które od kilku dni możemy zobaczyć w basenie pokazowym w opolskim zoo. Młode na świat przyszły w czerwcu, ale dopiero teraz mogły zażyć kąpieli wśród odwiedzających… » więcej 2021-09-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Ostatni dzień spisu powszechnego. Na Opolszczyźnie spisało się 98 procent gospodarstw domowych Dzisiaj (30.09) ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy, także dla osób, które na stałe mieszkają za granicą, a nadal są zameldowane w Polsce. » więcej 2021-09-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Trójstronna umowa w sprawie walki z nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów Inspektorzy ochrony środowiska wspólnie z policją mają skuteczniej walczyć z mafiami śmieciowymi. To odpowiedź na rosnącą przestępczość związaną z nielegalnym transportem i składowaniem niebezpiecznych odpadów. Zyski z tego… » więcej 2021-09-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Sukces lekarzy z opolskiego USK. Usunęli guza nerki Sukces lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urolodzy i chirurdzy naczyniowi usunęli u pacjentki guza nerki z czopem nowotworowym blokującym żyłę główną dolną do wysokości przepony. To pierwszy taki zabieg w USK… » więcej 2021-09-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Drony w służbie opolskich kolejarzy. Urządzenia pozwalają monitorować prowadzone inwestycje Drony nie tylko w służbie policji, straży pożarnej i straży granicznej. Małe statki powietrzne pomagają w skutecznej i szybszej realizacji inwestycji kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe mają do dyspozycji kilkanaście dronów, za… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »