Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-18, 19:00 Autor: Marzena Śmierciak

Mieszkańcy Ligoty Dolnej skarżą się na hałas z drogi i zabiegają o ekrany akustyczne

Rondo u zbiegu DK 45 i DK 42 w Ligocie Dolnej [fot. Witold Wośtak]
Rondo u zbiegu DK 45 i DK 42 w Ligocie Dolnej [fot. Witold Wośtak]
Ciężarówka hamuje, ciężarówka rusza. Niemal przez całą dobę na taki hałas skazani są mieszkańcy części Ligoty Dolnej w gminie Kluczbork. Stało się tak w momencie zakończenia budowy obwodnicy miasta.
Samorząd oddał obwodnicę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przejmując starą DK 45, przebiegającą przez centrum. Cały tranzyt przerzucono na obrzeża, co odczuwają teraz mieszkańcy Ligoty.

Problem w tym, że tuż za ich płotami znajduje się rondo łączące drogę krajową 42 i 45, więc ruch jest bardzo duży. Witold Wośtak rozmawiał z mieszkańcami i sołtysem.

Dodajmy, gmina Kluczbork wybudowała lwią część obwodnicy dzięki własnym pieniądzom, choć ta inwestycja była podzielona na kilka etapów i trwała kilkanaście lat.
Posłuchaj relacji - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-09-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Korki zamęczają kierowców w Opolu. MZD remontuje kilka newralgicznych ulic, potrzebna jest pomoc policji drogowej Mieszkańcy Opola mają już dość korków i zatorów w mieście. MZD prowadzi inwestycje drogowe w kilku miejscach, między innymi na obwodnicy północnej, w rejonie Oleskiej przy centrum przesiadkowym Opole Wschodnie, także na skrzyżowaniu… » więcej 2021-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Ultimate Frisbee - ta nowa gra mocno wciąga. Drużyny są mieszane, zawody odbywają się bez sędziów Zamiast piłki jest dysk, a wygrywa ta drużyna, która go złapie i przeniesie na stronę przeciwnika. Potrzeba tu nie tylko szybkiego biegania, ale również umiejętnego rzucania, łapania i skakania. Tak właśnie wygląda ultimate, nowy… » więcej 2021-09-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Można zbierać znaczki, widokówki, można też... lampy rentgenowskie. Muzeum w Opolu posiada największy okaz na świecie Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej wzbogaciło się o jedną z największych lamp rentgenowskich na świecie. Eksponat wyprodukowany w latach trzydziestych XX wieku przyjechał do Opola razem z 27 innymi lampami z Politechniki… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Z góry widać lepiej, czyli drony pomagają służbom Dowodów na to, że dron to nie tylko zabawka lub dobry pomysł na urodzinowy prezent dla dziecka jest coraz więcej. » więcej 2021-09-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. Opolski wątek na przekopie Mierzei Wiślanej Na przekopie Mierzei Wiślanej, w miejscu budowanej śluzy instalowana jest pierwsza z czterech bram. Te ogromnych rozmiarów i wagi konstrukcje będą ją zamykać na czas przepływania jednostek. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »