Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-16, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opolska pielgrzymka w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Sprzed parafii św. Jacka w Opolu wyruszyły dziś (16.08) kolejne grupy uczestniczące w 45. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę.
W niedzielę jako pierwsi w wydarzeniu wzięli udział uczestnicy ze strumieni nyskiego i raciborskiego. Teraz przyłączyły się parafie opolskie, a pielgrzymom towarzyszył z mikrofonem Paweł Konieczny. Niektórzy przejdą zaplanowaną dla danej grupy trasę, inni postanowili przemierzyć choć kilkaset metrów. Pielgrzymom towarzyszył biskup Andrzej Czaja.

Dziś (16.08) pątnicy opolscy dotrą do Kamienia Śląskiego, nyscy do Gogolina, raciborscy do Rud, a głubczyccy do Większyc. Jutro do pielgrzymowania włączy się strumień kluczborski.
Posłuchaj relacji - autor Paweł Konieczny

Zobacz także

2021-09-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Z góry widać lepiej, czyli drony pomagają służbom Dowodów na to, że dron to nie tylko zabawka lub dobry pomysł na urodzinowy prezent dla dziecka jest coraz więcej. » więcej 2021-09-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. Opolski wątek na przekopie Mierzei Wiślanej Na przekopie Mierzei Wiślanej, w miejscu budowanej śluzy instalowana jest pierwsza z czterech bram. Te ogromnych rozmiarów i wagi konstrukcje będą ją zamykać na czas przepływania jednostek. » więcej 2021-09-22, godz. 16:15, RTT - artykuły Oni osiągnęli odporność zbiorową. Ponad 80 procent zaszczepionych... wśród osadzonych Ponad 80% osób odbywających karę pozbawienia wolności w opolskich zakładach karnych jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. » więcej 2021-09-21, godz. 16:15, RTT - artykuły Autostrada w kapitalnym remoncie. Czy prace przebiegają zgodnie z planem? To pierwszy remont tego odcinka od czasu oddania go do użytku w 2001 roku. Układana teraz warstwa ścieralna ma służyć kolejne 10 lat. Po tym czasie powinna zostać sfrezowana i ułożona od nowa » więcej 2021-09-20, godz. 16:15, RTT - artykuły Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na A4 Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek na A4' wzięły udział patrole w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych oraz… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »