Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-06, 06:24 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nieproszony gość na posesjach w Domecku

Domecko [fot. nagranie z monitoringu]
Domecko [fot. nagranie z monitoringu]
Nieproszony gość na prywatnych posesjach i nocne szczekanie psów, które alarmują swoich właścicieli. Tak w skrócie wyglądała ubiegła noc mieszkańców Domecka.
Jak informuje Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice - to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy we wsi w godzinach nocnych pojawia się osoba budząca podejrzenia.
Mieszkańcy Domecka postanowili udostępnić w mediach społecznościowych prywatne nagrania z monitoringu, które mają ostrzec przed potencjalnym włamywaczem. Zaznaczają też, że sprawę skierowali do odpowiednich służb.
Nieproszony gość na posesjach w Domecku [autor: Maja Laksy]

Zobacz także

2021-09-14, godz. 16:15, RTT - artykuły Technologia "zalewania błotem" wykorzystywana w remoncie obwodnicy Białej Trwa remont obwodnicy Białej. Aby przedłużyć żywotność nawierzchni, drogowcy stosują tam metodę uszczelniania i uszorstwiania asfaltu, co pozwoli na dalsze użytkowanie drogi przez co najmniej 10 lat bez konieczności większego … » więcej 2021-09-14, godz. 14:11, RTT - artykuły Rozpoczyna się rykowisko, czyli okres godowy jeleni To ten czas, kiedy w lasach już można usłyszeć donośny ryk jeleni szlachetnych. W połowie września rozpoczyna się tzw. rykowisko, czyli ich okres godowy. » więcej 2021-09-13, godz. 19:45, RTT - artykuły Miody w modzie. "Teraz pszczelarze są w pełni sezonu" Skutek pandemii, zwykła moda czy wysoka jakość i duży wybór? Miody cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, ale mieszkańcy innych państw Europy nadal spożywają go kilkukrotnie więcej. Zwłaszcza jesienią czy zimą… » więcej 2021-09-13, godz. 16:15, RTT - artykuły Pandemia utrudniła znalezienie pracy osadzonym w zakładach karnych. Służba więzienna szuka rozwiązań w mediach społecznościowych Każdy sposób na szukanie pracy jest dobry. Z takiego założenia wyszli funkcjonariusze strzeleckiej służby więziennej, którzy w mediach społecznościowych szukają firm gotowych zatrudnić osadzonych. » więcej 2021-09-13, godz. 13:56, RTT - artykuły Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka - beatyfikowani Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka - ogłoszeni błogosławionymi. Obrzęd beatyfikacji miał miejsce w niedzielę (12.09) w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »