Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-05, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Dom Kata w Paczkowie nieczynny! Kolejny zabytek, który wymaga pilnej naprawy

Dom Kata w Paczkowie © (fot. UM Paczków)
Dom Kata w Paczkowie © (fot. UM Paczków)
Kolejna z paczkowskich atrakcji wyłączona z użytkowania. Tym razem chodzi o dom kata, którego stan zagraża bezpieczeństwu odwiedzających.
Władze miasta nie chcą, by w obiekcie doszło do tragedii podobnej do tej, która wydarzyła się niemal 3 lata temu na miejskich murach obronnych i planują remont obiektu. Sprawie przyglądał się Daniel Klimczak, który sprawdzał także, jakie są szanse na to, że do Paczkowa wróci ścieżka wiodąca po szczycie dawnych miejskich umocnień.
Dom Kata w Paczkowie nieczynny! [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2021-09-17, godz. 14:38, RTT - artykuły Małe miasto w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci mogły się przekonać, jak wygląda życie dorosłego [FILM, ZDJĘCIA] Jak wygląda dorosłe życie? - tego od poniedziałku do piątku (13-17.09) przy Domu Kultury Koźle mogły dowiedzieć się dzieci w ramach projektu Małe Miasto. » więcej 2021-09-16, godz. 16:24, RTT - artykuły Cyberoszuści coraz śmielsi. Pomysłów na wyłudzenie pieniędzy też im nie brakuje Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te - zwłaszcza w dobie pandemii i związanej z nią edukacji i pracy zdalnej - bardzo się nasiliły. Jak się okazuje, pieniądze wyłudzane przez cyberoszustów trafiają… » więcej 2021-09-15, godz. 16:21, RTT - artykuły Dom Artysty w Głuchołazach otwarty. Wiekowy budynek odzyskał dawny blask Cztery lata trwało odrestaurowanie ponad 100-letniego budynku Głuchołazach, który od teraz będzie funkcjonować jako Dom Artysty. Rzeźbiarze, plastycy i artyści będą mogli tam realizować swoje plenery i zakwaterować się w 9 po… » więcej 2021-09-15, godz. 16:21, RTT - artykuły Sezon grypowy tuż tuż. Warto się przed nim zabezpieczyć Zbliża się sezon jesienny, a wraz z nim sezon zachorowań na grypę, który kolejny rok z rzędu nałoży się na pandemię koronawirusa. Można się jednak przed ryzykiem zachorowania zabezpieczyć - wystarczy się zaszczepić. » więcej 2021-09-14, godz. 18:30, RTT - artykuły Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile, jednak chętnych na szczepienia coraz mniej Medycy alarmują, że czwarta fala koronawirusa depcze nam po piętach. Przybywa pacjentów z COVID-19 wymagających hospitalizacji, rośnie liczba zakażeń w kraju. Tymczasem tempo szczepień wyraźnie spowolniło. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »