Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-26, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Płonie zboże, płoną słomy. Wraz ze żniwami rośnie liczba pożarów na polach

Pożar zboża koło Chróściny Nyskiej [Fot.Daniel Klimczak]
Pożar zboża koło Chróściny Nyskiej [Fot.Daniel Klimczak]
Z jednej strony ulewne ale krótkie deszcze ale z drugiej upały. Do tego - żniwa w pełni. I mamy scenariusz gotowy. Mnożą się pożary na polach.
Zbożna na pniu, siana, ściernisk i maszyn. Tylko wczoraj strażacy czterokrotnie wyjeżdżali do takich akcji. Za każdym razem wymagają one zadysponowania wielu zastępów. I niosą za sobą ryzyko poważnych strat dla rolników. Czy da się temu zapobiec? Temat drążyła Agnieszka Pospiszyl.


Widząc pożar na polu należy jak najszybciej poinformować o tym zarówno rolnika, jak i służby ratunkowe dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.
Wraz ze żniwami rośnie liczba pożarów na polach [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-09-13, godz. 13:56, RTT - artykuły Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka - beatyfikowani Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka - ogłoszeni błogosławionymi. Obrzęd beatyfikacji miał miejsce w niedzielę (12.09) w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. » więcej 2021-09-10, godz. 16:00, RTT - artykuły Wieża czeka na księżniczkę W dobie szalejących cen na rynku nieruchomości może warto postawić na oryginalność? Dworce przy nieczynnych liniach kolejowych, zamki, pałace czy dworki z parkami - to już znamy, to już było. » więcej 2021-09-10, godz. 15:30, RTT - artykuły Nowe objawy, nowe metody. Jak działa terapia pocovidowa w Głuchołazach? Kolorowanki czy łączenie punktów - rozrywka dla dzieci - niekoniecznie. To najnowsze składowe terapii pocovidowej, którą już od wielu miesięcy prowadzi głuchołaski szpital MSWiA. » więcej 2021-09-09, godz. 20:45, RTT - artykuły Symboliczne klucze do bram miasta uroczyście wręczone. W stolicy regionu ruszyło święto osób niepełnosprawnych Mają marzenia, chcą pracować i czuć się potrzebnymi, bo jak słusznie podkreślają - są tacy sami jak inni. Stolicą regionu przez dwa dni będą zarządzać osoby niepełnosprawne. Na placu Wolności rozpoczęły się XX Opolskie Dni… » więcej 2021-09-09, godz. 16:05, RTT - artykuły Światowy Dzień FAS. Specjaliści apelują: w ciąży nie ma bezpiecznej dawki alkoholu Do picia alkoholu w ciąży przyznaje się nawet 30% Polek. A każdego roku rodzi się prawie 8 tysięcy dzieci z poalkoholowymi uszkodzeniami płodu. Tak wynika z corocznego raportu przygotowywanego przez Rzecznika Praw Dziecka. Dziś (09.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »