Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-07, 06:31 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wagonówka uratowana! Będą nowe miejsca pracy

Od teraz "Wagonówka" w Opolu będzie Remtrakiem. [fot.P.Wójtowicz]
Od teraz "Wagonówka" w Opolu będzie Remtrakiem. [fot.P.Wójtowicz]
PKP Intercity Remtrak przejmuje Tabor Szynowy w Opolu. Po latach niepewności firma przy ulicy Rejtana przechodzi pod skarb państwa i planuje zatrudnienie docelowo 400 osób. Według planu, stabilność zatrudnienia i płacy mają zapewnić stałe zlecenia narodowego przewoźnika. Na oficjalnej prezentacji nowego właściciela był Piotr Wójtowicz.
Nieoficjalnie dodamy, że podobno to przejęcie kosztowało około 20 milionów złotych. Ale to nieoficjalnie, a oficjalnie - udało się uratować zakład z ponad 100-letnią tradycją - co podkreślał szczególnie Piotr Wójtowicz, zajmujący się tematem "wagonówki" ładnych parę lat.
Wagonówka uratowana! Będą nowe miejsca pracy [autor: Piotr Wójtowicz]

Zobacz także

2021-08-20, godz. 08:00, RTT - artykuły Postrzelenie młodego mieszkańca Nysy przez policjanta jednak zostanie zbadane przez sąd Na wokandę nyskiego sądu rejonowego jednak powróci sprawa Łukasza Śliwińskiego z Nysy. Mężczyzna w 2014 roku został postrzelony w płuco przez nyskiego policjanta. Według relacji funkcjonariusza, 22-letni wówczas mężczyzna chciał… » więcej 2021-08-19, godz. 18:00, RTT - artykuły Zamiast wyrzucać, lepiej oddać. W Komprachcicach "dają drugie życie" starym przedmiotom Zamiast wyrzucać, lepiej oddać komuś innemu, może mu się przyda. Z takiego założenia wyszli w Komprachcicach. » więcej 2021-08-19, godz. 14:20, RTT - artykuły Uciążliwy sąsiad w kamienicy w Kluczborku. Ma zasądzoną eksmisję, ale wyrok pozostaje na papierze Jak bardzo jeden sąsiad może utrudniać życie całej kamienicy? Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy jednego z budynków na kluczborskim Rynku. » więcej 2021-08-18, godz. 19:00, RTT - artykuły Mieszkańcy Ligoty Dolnej skarżą się na hałas z drogi i zabiegają o ekrany akustyczne Ciężarówka hamuje, ciężarówka rusza. Niemal przez całą dobę na taki hałas skazani są mieszkańcy części Ligoty Dolnej w gminie Kluczbork. Stało się tak w momencie zakończenia budowy obwodnicy miasta. » więcej 2021-08-18, godz. 16:09, RTT - artykuły W opolskich szkołach rośnie liczba dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu Do opolskich szkół trafia coraz więcej dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jeszcze kilka lat temu takich uczniów rocznie diagnozowano kilkoro, teraz jest ich kilkudziesięcioro… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »