Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-07, 06:31 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wagonówka uratowana! Będą nowe miejsca pracy

Od teraz "Wagonówka" w Opolu będzie Remtrakiem. [fot.P.Wójtowicz]
Od teraz "Wagonówka" w Opolu będzie Remtrakiem. [fot.P.Wójtowicz]
PKP Intercity Remtrak przejmuje Tabor Szynowy w Opolu. Po latach niepewności firma przy ulicy Rejtana przechodzi pod skarb państwa i planuje zatrudnienie docelowo 400 osób. Według planu, stabilność zatrudnienia i płacy mają zapewnić stałe zlecenia narodowego przewoźnika. Na oficjalnej prezentacji nowego właściciela był Piotr Wójtowicz.
Nieoficjalnie dodamy, że podobno to przejęcie kosztowało około 20 milionów złotych. Ale to nieoficjalnie, a oficjalnie - udało się uratować zakład z ponad 100-letnią tradycją - co podkreślał szczególnie Piotr Wójtowicz, zajmujący się tematem "wagonówki" ładnych parę lat.
Wagonówka uratowana! Będą nowe miejsca pracy [autor: Piotr Wójtowicz]

Zobacz także

2021-08-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Placki, placki, placki. Podopolskie Górki kulinarną stolicą Placki ziemniaczane, z cukinii, naleśniki czy racuchy - te i inne pyszności, czyli smaki dzieciństwa można było skosztować w podopolskich Górkach na zorganizowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Festiwalu Placków. Było i… » więcej 2021-08-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Wystartowały 23. Opolskie Dni Seniora. Impreza potrwa cztery tygodnie Mimo deszczowej pogody wystartowały dzisiaj 23. Opolskie Dni Seniora. Impreza w tym roku odbywa się pod hasłem 'Teraz sobie odbijemy'. Seniorzy maseczki covidowe zamienili na weneckie maski, zatańczyli w rytm 'deszczowej piosenki' i przejęli… » więcej 2021-08-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Stadionowe Lumpy, czyli drugie życie piłkarskich koszulek Koszulki piłkarskie kupowane w sklepach z odzieżą używana doczekały się nie tylko sporej grupy fanów - w internecie i w rzeczywistości - ale będą miały nawet swoje muzeum. » więcej 2021-08-27, godz. 09:51, RTT - artykuły "Jest radość, że możemy się zobaczyć". Radni Opola po wielu miesiącach spotkali się na sesji stacjonarnej Po 10 miesiącach radni Opola wrócili do sali im. Karola Musioła. Nie kryli zadowolenia, że po tak długim czasie mogą wreszcie podyskutować 'na żywo'. » więcej 2021-08-25, godz. 16:15, RTT - artykuły Przedszkole i szkoła w jednym. Jak będzie funkcjonować placówka w Rozmierce? Gmina chciała połączyć tę placówkę z podstawówką w oddalonej o 4 kilometry Suchej tak, aby w Rozmierce uczyły się dzieci z klas 1-3 a w Suchej 4-8. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »