Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-06-29, 19:45 Autor: Marzena Śmierciak

30 lat Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Zdjęcie ilustracyjne, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zdjęcie ilustracyjne, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Najpierw był szpital wojewódzki przy al. Witosa, później Wojewódzkie Centrum Medyczne, a teraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Opolski placówka obchodzi 30-lecie działalności.
W tym czasie szpital przyjął ponad 5 milionów pacjentów, a rocznie w murach USK pojawia się około 230 tysięcy chorych.

Szpital zaczynał swoją działalność od uruchomienia przychodni specjalistycznych. Dziś posiada m.in. rozbudowany SOR, oddział dziecięcy czy oddział kardiochirurgii.

Niedawno rozpoczęła się budowa Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych. To projekt wart 30 milionów złotych. Powstała także koncepcja budowy Centrum Sercowo-Naczyniowego z lądowiskiem LPR na dachu.
Posłuchaj - autorka Katarzyna Doros

Zobacz także

2021-08-27, godz. 09:51, RTT - artykuły "Jest radość, że możemy się zobaczyć". Radni Opola po wielu miesiącach spotkali się na sesji stacjonarnej Po 10 miesiącach radni Opola wrócili do sali im. Karola Musioła. Nie kryli zadowolenia, że po tak długim czasie mogą wreszcie podyskutować 'na żywo'. » więcej 2021-08-25, godz. 16:15, RTT - artykuły Przedszkole i szkoła w jednym. Jak będzie funkcjonować placówka w Rozmierce? Gmina chciała połączyć tę placówkę z podstawówką w oddalonej o 4 kilometry Suchej tak, aby w Rozmierce uczyły się dzieci z klas 1-3 a w Suchej 4-8. » więcej 2021-08-24, godz. 16:15, RTT - artykuły Medalowe szanse (o)polskich paraolimpijczyków 89 polskich sportowców weźmie udział w rozpoczynających się dziś (24.08) letnich igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W skład polskiej reprezentacji wchodzi 56 zawodników i 33 zawodniczki. » więcej 2021-08-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Co jeszcze kryje ziemia pod nyskim rynkiem? W czasie prac związanych z przebudową głównego miejskiego placu - czyli rynku - znaleziono pozostałości dawnej zabudowy, dawnych kamienic. To obszar między ratuszem a bazyliką. » więcej 2021-08-20, godz. 19:15, RTT - artykuły Mistrz olimpijski Dawid Tomala przyjechał do Opola Skala jego wyczynu i niespodzianki, jaką zrobił, jest porównywana do skoku narciarza Wojciecha Fortuny. Choć stawiało na niego niewielu, to on - choć jak sam przyznał trochę się nudził w czasie rywalizacji- zdobył olimpijskie z… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »