Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-06-07, 19:08 Autor: Marzena Śmierciak

Obwodnica Niemodlina gotowa w 75 procentach

Obwodnica Niemodlina i jej malowniczy odcinek w rejonie Sosnówki [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Niemodlina i jej malowniczy odcinek w rejonie Sosnówki [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Niemodlina w rejonie zjazdu na DW 405 [P.Wójtowicz]
Obwodnica Niemodlina w rejonie zjazdu na DW 405 [P.Wójtowicz]
Obwodnica Niemodlina - rejon ronda w Brzęczkowicach [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Niemodlina - rejon ronda w Brzęczkowicach [fot.P.Wójtowicz]
Budowa obwodnicy Niemodlina idzie zgodnie z planem i jest wykonana w 75 procentach. Tak poziom zaawansowania inwestycji ocenia zleceniodawca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.
Obecnie w rejonie Brzęczkowic trwa budowa ronda. Szybko postępują prace również w rejonie styku obwodnicy z DW 385. Według informacji, jakie dziś (07.06) poznaliśmy podczas wizyty studyjnej, w połowie lipca do użytku zostanie oddany pierwszy fragment obwodnicy, czyli odcinek między zjazdem na Wawelno (DW385) a Sosnówką.

Dzisiaj wykonawca i zleceniodawca zaprosili dziennikarzy, aby pokazać postępy prac. Nasz reporter rozmawiał m.ni. z Marcinem Bronkiewiczem, wicedyrektorem GDDKiA w Opolu.

Przypomnijmy, inwestycja wyniesie 273 mln złotych. Pod koniec listopada, prawdopodobnie 24.11, by ominąć Niemodlin, kierowcy od strony Opola będą wjeżdżali na obwodnicę pod przejazdem w Sosnówce, a wyjeżdżali na rondzie w Brzęczkowicach.
Posłuchaj relacji - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2021-07-14, godz. 16:00, RTT - artykuły Co można znaleźć na dnie basenu? W Nysie oczyszczaniem zajmuje się specjalny robot W czasie tegorocznych wakacji nie brakuje upalnych dni. Nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców regionu szuka wtedy ulgi na kąpieliskach. Zarówno tych naturalnych, jak i na odkrytych basenach. Każdego dnia jednak do wody w takich nieckach… » więcej 2021-07-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Szczepienia w aptekach? Tak, to już możliwe w kilkunastu punktach W opolskich aptekach ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. Zgłosić się może każdy, kto ma wystawione e-skierowanie i jest uprawniony do przyjęcia szczepionki. W całym kraju takich punktów jest blisko 400, a w naszym regionie kilkanaście… » więcej 2021-07-13, godz. 16:00, RTT - artykuły NBP przekazał używane komputery opolskim organizacjom Są używane, ale cały czas sprawne. NBP w Opolu przekazał kilkanaście komputerów wraz z monitorami podopiecznym opolskiego Caritasu, Polskiego Związku Głuchych oraz Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Nysie. Dar cenny, zwłaszcza w czasach… » więcej 2021-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Policja ostrzega przed wakacyjną plagą oszustw metodą na wnuczka lub policjanta Od początku roku prawie 1200 starszych osób w całym kraju padło ofiarą oszustów działających metodą 'na wnuczka', 'na policjanta' czy 'funkcjonariusza CBŚP'. Osoby te straciły oszczędności życia na kwotę ponad 63,5 miliona złotych… » więcej 2021-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Plaża, woda, żaglówki - Jezioro Nyskie pełne atrakcji Pogoda za oknem w kratkę, ale nawet kilka tysięcy osób mogło wypoczywać w miniony weekend nad Jeziorem Nyskim. prócz słonecznej i gorącej soboty, gości przyciągnęły nad akwen dodatkowe atrakcje, między innymi piknik edukacyjny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »