Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-06-01, 16:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Prąd ze słońca idzie w... las? Ekoproblemy mieszkańców Szczepanka [INTERWENCJA]

Mieszkańcy Szczepanka mają problem z instalacjami fotowoltaicznymi [fot. A. Pospiszyl]
Mieszkańcy Szczepanka mają problem z instalacjami fotowoltaicznymi [fot. A. Pospiszyl]
W magazynie reporterskie tu i teraz interwencja - nazwijmy ją energetyczna, prosto ze Szczepanka, koło Strzelec Opolskich.
Powstają nowe domy i mieszkańcy inwestują w w panele fotowoltaiczne, słońca nie brakuje, więc jest i prąd. Tyle, że sami zużyć go nie mogą, ale ... jak się okazuje, nie mogą też odesłać do sieci. Agnieszka Pospiszyl.
Prąd ze słońca idzie w... las? [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Policja ostrzega przed wakacyjną plagą oszustw metodą na wnuczka lub policjanta Od początku roku prawie 1200 starszych osób w całym kraju padło ofiarą oszustów działających metodą 'na wnuczka', 'na policjanta' czy 'funkcjonariusza CBŚP'. Osoby te straciły oszczędności życia na kwotę ponad 63,5 miliona złotych… » więcej 2021-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Plaża, woda, żaglówki - Jezioro Nyskie pełne atrakcji Pogoda za oknem w kratkę, ale nawet kilka tysięcy osób mogło wypoczywać w miniony weekend nad Jeziorem Nyskim. prócz słonecznej i gorącej soboty, gości przyciągnęły nad akwen dodatkowe atrakcje, między innymi piknik edukacyjny… » więcej 2021-07-09, godz. 15:30, RTT - artykuły Woda w opolskich akwenach pod lupą laborantów z sanepidu Na Opolszczyźnie mamy 13 kąpielisk z wodą, której jakość bada sanepid. Sytuacja na zbiornikach w regionie jest cały czas monitorowana. » więcej 2021-07-09, godz. 14:06, RTT - artykuły Z akademika do koszar. Uczestnicy Legii Akademickiej ćwiczą u logistyków Porzucili podręczniki i ruszyli w kamasze. Studenci uczestniczący w Legii Akademickiej skoszarowali się w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. » więcej 2021-07-08, godz. 15:45, RTT - artykuły "Nasi" w Tokio? Będzie ich 11 215 sportowców w 28 dyscyplinach będzie reprezentowało Polskę na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wśród tych, którzy uzyskali minima i przeszli przez, często bardzo gęstą siatkę eliminacji, są również zawodnicy… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »