Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-05-14, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Od soboty bez maseczek na świeżym powietrzu. Co jeszcze się zmieni w związku z luzowaniem pandemicznych obostrzeń?

Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Rusza kolejny etap luzowania obostrzeń. Od soboty (15.05) zniesiony zostanie obowiązek zasłania ust i nosa na świeżym powietrzu. Warunkiem jest jednak zachowany dystans - półtora metra.
Obowiązek noszenia maseczek pozostaje natomiast w przestrzeniach zamkniętych, w tym w autobusach, gdzie obowiązywać będzie już nowy limit zajętości 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Od jutra wybierzemy się także do kina czy teatru na świeżym powietrzu i do restauracyjnych ogródków.

Dodajmy, że w ramach tego etapu luzowania obostrzeń od poniedziałku do szkół wracają w systemie hybrydowym uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i starsze roczniki.
Posłuchaj relacji Katarzyny Doros

Zobacz także

2021-07-13, godz. 16:00, RTT - artykuły NBP przekazał używane komputery opolskim organizacjom Są używane, ale cały czas sprawne. NBP w Opolu przekazał kilkanaście komputerów wraz z monitorami podopiecznym opolskiego Caritasu, Polskiego Związku Głuchych oraz Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Nysie. Dar cenny, zwłaszcza w czasach… » więcej 2021-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Policja ostrzega przed wakacyjną plagą oszustw metodą na wnuczka lub policjanta Od początku roku prawie 1200 starszych osób w całym kraju padło ofiarą oszustów działających metodą 'na wnuczka', 'na policjanta' czy 'funkcjonariusza CBŚP'. Osoby te straciły oszczędności życia na kwotę ponad 63,5 miliona złotych… » więcej 2021-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Plaża, woda, żaglówki - Jezioro Nyskie pełne atrakcji Pogoda za oknem w kratkę, ale nawet kilka tysięcy osób mogło wypoczywać w miniony weekend nad Jeziorem Nyskim. prócz słonecznej i gorącej soboty, gości przyciągnęły nad akwen dodatkowe atrakcje, między innymi piknik edukacyjny… » więcej 2021-07-09, godz. 15:30, RTT - artykuły Woda w opolskich akwenach pod lupą laborantów z sanepidu Na Opolszczyźnie mamy 13 kąpielisk z wodą, której jakość bada sanepid. Sytuacja na zbiornikach w regionie jest cały czas monitorowana. » więcej 2021-07-09, godz. 14:06, RTT - artykuły Z akademika do koszar. Uczestnicy Legii Akademickiej ćwiczą u logistyków Porzucili podręczniki i ruszyli w kamasze. Studenci uczestniczący w Legii Akademickiej skoszarowali się w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »