Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-05-05, 16:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pudełka dla pań. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu

Intimate Box - projekt socjalny mający zmniejszyć ubóstwo menstruacyjne [fot. archiwum organizatora]
Intimate Box - projekt socjalny mający zmniejszyć ubóstwo menstruacyjne [fot. archiwum organizatora]
Pudełko intymne – to nazwa akcji prowadzonej przez pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.
Panie zbierają środki higieniczne potrzebne kobietom w czasie menstruacji. Te trafią do skrzyneczkę, które będą ustawione w damskich toaletach. To próba walki z ubóstwem menstruacyjnym – problemem, który dotyka szerokie rzesze dziewcząt i kobiet, a o którym mało się mówi. Agnieszka Pospiszyl o problemie i o zbiórce rozmawiała z paniami z kędzierzyńskiego MOPS-u: Danutą Bojdą, Agnieszką Jarońską i Agatą Morkis.
Pudełka dla pań. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-06-11, godz. 17:00, RTT - artykuły Kibice doczekali się EURO 2020. Wieczorem inauguracja piłkarskich mistrzostw Europy. Sportowych emocji nie zabraknie też w regionie Rok później, niż planowano, ze względu na pandemię, ale najważniejsze, że startują mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ten turniej będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy nie odbędzie się w jednym, czy dwóch państwach, ale aż w … » więcej 2021-06-11, godz. 15:29, RTT - artykuły Kolejny etap modernizacji nyskiego rynku. "Ma zachęcać, żeby tam przyjść, odpocząć" Jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się prace związane z drugim etapem przebudowy nyskiego rynku. Za ponad 11 milionów złotych serce miasta ma się stać bezpieczniejszym i bardziej estetycznym miejscem przeznaczonym do spotkań… » więcej 2021-06-10, godz. 16:13, RTT - artykuły Drakońskie podwyżki czynszu za mieszkania komunalne w Zawadzkiem. Mieszkańcy oburzeni. "Budynki nieocieplone, tynki się sypią" Od lipca wchodzi w życie nowy sposób naliczania opłat za korzystanie z mieszkań i budynków komunalnych gminy Zawadzkie. Okazuje się, że dla części lokatorów oznacza to podwyżkę o 100%. Nie zgadzają się oni z takim naliczaniem… » więcej 2021-06-09, godz. 18:30, RTT - artykuły Pandemia wygasa, teraz uwidacznia się "krajobraz po burzy". Do lekarzy przychodzą spóźnieni pacjenci z zaawansowaną chorobą Opolskie szpitale już odmrożone po trzeciej fali pandemii. Do lekarzy zaczęli się teraz zgłaszać pacjenci, którzy wcześniej albo nie mogli tego uczynić ze względu na przekształcenie placówek medycznych w 'covidowe', albo się bali… » więcej 2021-06-09, godz. 16:21, RTT - artykuły Opolskie TOZ z problemami finansowymi. Organizacja musiała zawiesić działalność Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu ogłosiło zawieszenie działalności. Organizacja boryka się z problemami finansowymi, a zaległe faktury za leczenie ratowanych czworonogów sięgają blisko 25 tysięcy złotych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »