Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-04-12, 16:28 Autor: Marzena Śmierciak

Atos, Portos i Diego już do zobaczenia w opolskim zoo. Wybiegi z wielkimi kotami oficjalnie otwarte

Lew w Zoo Opole [fot. Marcin Boczek]
Lew w Zoo Opole [fot. Marcin Boczek]
Tygrys, Zoo Opole [fot. Marcin Boczek]
Tygrys, Zoo Opole [fot. Marcin Boczek]
Lew w Zoo Opole [fot. Marcin Boczek]
Lew w Zoo Opole [fot. Marcin Boczek]
Mieszkańcy regionu, którzy wybiorą się do opolskiego ogrodu zoologicznego mogą już zobaczyć tygrysa i dwa lwy na nowym wybiegu. Dziś (12.04) zwierzęta oficjalnie zaprezentowały się zwiedzającym. Wielkie koty powróciły do zoo w Opolu po blisko 25 latach.
Tygrys syberyjski o imieniu Diego z krakowskiego zoo do Opola przyjechał w lutym. W marcu przywieziono z Gdańska dwóch lwich braci - Atosa i Portosa. To właśnie dla tych wielkich kotów konieczne było wybudowanie trzech wybiegów wewnętrznych i trzech wybiegów zewnętrznych.

Na oficjalnym otwarciu była nasza reporterka Katarzyna Doros, która spotkała tam i władze Opola, ogrodu zoologicznego, jak i pierwszych zwiedzających.
Posłuchaj relacji Katarzyny Doros

Zobacz także

2021-05-04, godz. 15:30, RTT - artykuły ZAKSA na maxa! Zwycięzcy Ligi Mistrzów w korowodzie dla kibiców [ZDJĘCIA] 1 maja Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w Weronie Itas Trentino 3:1 w finałowym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów. Ten tytuł zespół z Opolszczyzny zapewnił sobie po raz pierwszy w historii. Zdjęcia zwycięzców obiegły… » więcej 2021-05-04, godz. 15:24, RTT - artykuły Była i "Lalka"... Wystartował maturalny maraton Czy ambicja ułatwia osiąganie celu, na podstawie 'Lalki'? Czy miasto jest dobre, czy złe dla człowieka, na podstawie 'Ziemi obiecanej'? » więcej 2021-04-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Matury 2021. W szkołach przygotowania do egzaminu dojrzałości w reżimie sanitarnym W opolskich szkołach średnich trwają przygotowania do tegorocznych egzaminów dojrzałości. Egzaminy maturalne będą przeprowadzane zgodnie wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki… » więcej 2021-04-29, godz. 16:00, RTT - artykuły "Klimatu górskiego w Jarnołtówku nie czuć". Mieszkańcy i turyści czekają na niezbędna infrastrukturę Jarnołtówek to jedna z najpiękniej położonych, u stóp Kopy Biskupiej, miejscowości turystycznych w naszym regionie. W marcu gmina Głuchołazy otrzymała 4 miliony złotych w ramach rządowego programu wsparcia dla samorządów na terenach… » więcej 2021-04-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Turystyka rowerowa. Opolszczyzna chce mieć DDR-ki podobne do tych w Małopolsce Ma być ich więcej, mają być nowoczesne i połączyć całe nasze województwo. Mowa o ścieżkach rowerowych, a dokładniej, zgodnie z przepisami o DDR-kach, czyli drogach dla rowerów. Urząd marszałkowski realizuje projekt 'Opolskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »