Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-04-09, 16:10 Autor: Cezary Puzyna

Przed kataklizmem nie obroni, ale zminimalizuje skutki. Będzie radar meteorologiczny w rejonie Góry św. Anny

radar meteorologiczny foto: B. Kalisz
radar meteorologiczny foto: B. Kalisz
Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej planuje wybudować w okolicy Góry św. Anny radar. Instalacja ma być gotowa do użycia za dwa lata – w pierwszym kwartale 2023 roku.
O budowie takiej stacji mówi się od kilkunastu lat, ale jak do tej pory – na tym się kończyło. Były prowadzone procedury administracyjne, były protesty mieszkańców, ale temat ucichł. Okazuje się, że nie do końca.
Radar meteorologiczny

Zobacz także

2021-05-13, godz. 09:42, RTT - artykuły Wręczono nagrody i wyróżnienia Opolskiej Marki. Firmy i instytucje musiały mierzyć się z pandemią Dostosowanie się do nowych warunków pracy, czy też nauki w dobie pandemii nie było łatwe. Nic więc dziwnego, że tegoroczną edycję nagrody Opolska Marka zdominowały wyróżnienia, które zostały przyznane przedsiębiorstwom, organizacjom… » więcej 2021-05-13, godz. 09:33, RTT - artykuły Życie w opolskich DPS-ach wraca powoli do normalności sprzed pandemii Domy Pomocy Społecznej powoli wracają do życia sprzed epidemii. Po miesiącach zamknięcia pensjonariusze mogą spotykać się bliskimi, czy wyjść na zakupy, oczywiście w reżimie sanitarnym. Pogoda sprzyja także wyjściom do ogrod… » więcej 2021-05-12, godz. 19:30, RTT - artykuły Zarybienie akwenów w regionie Trwa zarybianie stawów, jezior i rzek w regionie opolskim. Wczoraj (11.05) do wód trafiły węgorze - było ich aż 360 kilogramów, a dzisiaj szczupaki - milion sześćset sztuk. Największa ilość młodych ryb trafiła do jeziora dużego… » więcej 2021-05-12, godz. 17:25, RTT - artykuły Napaść za maseczkę na kierowcę autobusu. Agresor jest już w rękach opolskiej policji Zaczęło się od sporu o maseczkę, skończyło atakiem na kierowcę autobusu. Opolska policja ustala okoliczności napaści na kierowcę autobusu prywatnego przewoźnika. » więcej 2021-05-12, godz. 07:45, RTT - artykuły Młodzież pełna obaw przed powrotem do szkół. Jak im w tym pomóc po wielu miesiącach spędzonych przed komputerem w domu? Tydzień temu do szkolnych ławek wrócili najmłodsi uczniowie podstawówek z klas I-III. W poniedziałek (17 maja) wrócą z kolei uczniowie starszych klas oraz szkół ponadpodstawowych po siedmiomiesięcznej edukacji zdalnej. » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »