Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-03-16, 14:29 Autor: Marzena Śmierciak

Rok z pandemią w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. "Bardzo trudny był ten czas oczekiwania na pierwszego pacjenta"

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dzisiaj (16.03) mija dokładnie rok od przekształcenia szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w jednoimienny zakaźny, do którego trafiali pacjenci zarażeni koronawirusem. Od roku na naszej antenie relacjonujemy, co dzieje się w tym szpitalu – jak wyglądały przygotowania do zmiany profilu leczenia, budowy śluz, zabezpieczenia pracowników.
Mówiliśmy też o spektakularnych sukcesach – uratowaniu ciężarnej pacjentki z COVID-19 i jej dziecka, które na świat przyszło właśnie w kozielskim szpitalu, o 103-letniej pani Teresie, która pokonała wirusa. Niestety też informowaliśmy o liczbie zgonów, do których doprowadził podstępny koronawirus.

Tym razem głos oddajemy personelowi szpitala. Na ten miniony rok spojrzymy oczami Radosława Masłonia, kierownika bloku operacyjnego, Iwony Stankiewicz - diagnostki laboratoryjnej, Danuty Szeligi – naczelnej pielęgniarki, Krystyny Bąk – zastępczyni dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych, Macieja Gołębiowskiego – fizjoterapeuty, Jacka Mazura – ginekologa oraz Eweliny Zmarzły-Wczasek, kierowniczki zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii.

Wspomnienia pracowników szpitala w Kędzierzynie-Koźlu zebrała Agnieszka Pospiszyl w trakcie prac nad reportażem i projektem dokumentalnym „My z covidowego”. Od tygodni razem nasza reporterka wspólnie z fotografem Adamem Liszką przeprowadzają wywiady z personelem szpitala, dokumentując to, zarówno dźwiękowo i fotograficznie.

Dzisiaj o godzinie 21:10 na naszej antenie będzie miała miejsce premiera reportażu „My z covidowego” Agnieszki Pospiszyl.

Więcej wspomnień pracowników można znaleźć na stronie internetowej myzcovidowego.pl oraz w mediach społecznościowych na profilach o takiej samej nazwie – myzcovidowego. Polecam - mogą przekonac się Państwo z czym na co dzień mierzą się pracownicy służby zdrowia.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-04-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Matury 2021. W szkołach przygotowania do egzaminu dojrzałości w reżimie sanitarnym W opolskich szkołach średnich trwają przygotowania do tegorocznych egzaminów dojrzałości. Egzaminy maturalne będą przeprowadzane zgodnie wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki… » więcej 2021-04-29, godz. 16:00, RTT - artykuły "Klimatu górskiego w Jarnołtówku nie czuć". Mieszkańcy i turyści czekają na niezbędna infrastrukturę Jarnołtówek to jedna z najpiękniej położonych, u stóp Kopy Biskupiej, miejscowości turystycznych w naszym regionie. W marcu gmina Głuchołazy otrzymała 4 miliony złotych w ramach rządowego programu wsparcia dla samorządów na terenach… » więcej 2021-04-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Turystyka rowerowa. Opolszczyzna chce mieć DDR-ki podobne do tych w Małopolsce Ma być ich więcej, mają być nowoczesne i połączyć całe nasze województwo. Mowa o ścieżkach rowerowych, a dokładniej, zgodnie z przepisami o DDR-kach, czyli drogach dla rowerów. Urząd marszałkowski realizuje projekt 'Opolskie… » więcej 2021-04-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Moda na rowery coraz większa. Ceny w sklepach też... Nawet o 20-30 procent więcej musimy zapłacić za nowy rower w opolskich sklepach. Takiej podwyżki nie było od ponad 30 lat. Wpływ na taką sytuację ma pandemia koronawirusa. Z jednej strony rosnąca podaż na jednoślady, które często… » więcej 2021-04-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Kontrolowany odstrzał dzikiej zwierzyny w jednostce wojskowej koło Szumiradu Radni wojewódzcy zgodzili się na odstrzał dzikiej zwierzyny w lasach na terenie jednostki wojskowej w Szumiradzie. Przez 5 lat myśliwi będą musieli odłowić 20 saren, 60 jeleni szlachetnych oraz 120 dzików. Decyzja ta nie powinna wzbudzać… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »