Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-02-10, 15:25 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowy SOR w USK już gotowy. Większa przestrzeń, większy komfort, nowe rozwiązania

Nowy SOR w USK już gotowy [fot: Mariusz Chałupnik]
Nowy SOR w USK już gotowy [fot: Mariusz Chałupnik]
Ma 500 m2 kwadratowych więcej, dodatkowych 16 łóżek, wyodrębnione sale z monitoringiem, salę do intensywnej terapii, czy też nowoczesny sprzęt medyczny. Po niecałych dwóch latach zakończyła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
To największa dotychczas przeprowadzona inwestycja w tej placówce, która kosztowała ponad 12,5 miliona złotych. Lekarze, specjaliści oraz politycy zaangażowani w projekt podkreślają, że takiego oddziału może nam pozazdrościć cały kraj.

Dodajmy, że rocznie Szpitalny Oddział ratunkowy w USK w Opolu przyjmuje około 55 tysiące pacjentów. To też jedyne w województwie Centrum Urazowe, które przyjmuje osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych.
Nowy SOR w USK już gotowy [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2021-02-26, godz. 16:15, RTT - artykuły Reorganizacja szkół. Samorządy: uczniowie nie odczują zmian. Rodzice mają wątpliwości Opolskie samorządy reorganizują swoje szkoły. Mamy kolejny przykład z Grodkowa. Tamtejsze liceum od września nie będzie już samodzielną jednostką. » więcej 2021-02-25, godz. 16:20, RTT - artykuły Podnyskie Koperniki pogrążone w żałobie. "To tragedia, która dotknęła dwie rodziny" Mieszkańcy tej niewielkiej wsi nie mogą otrząsnąć się z tej tragedii, która dotknęła dwie rodziny. Przypomnijmy, że na terenie rolniczej spółki pod wsią doszło tam do wypadku. 54-letnia kobieta wracająca z pracy w pobliskim… » więcej 2021-02-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Charbielin: upamiętnili ofiary Marszu Śmierci To były mordercze marsze w środku zimy. Marsz śmierci to zbrodnicza deportacja więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Więźniów pędzono drogami i bezdrożami. Ludzie umierali z głodu, odmrożeń, wycieńczenia i bestialstwa… » więcej 2021-02-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Brzeg: mieszkańcy nie mają powodów do obaw. Powtórki z jesieni nie będzie Intensywne opady śniegu i następujące niedługo po nich spore ocieplenie to zjawiska, które nie mogą pozostać bez wpływu na poziom rzek. Kilka miesięcy temu niewiele zabrakło do tego, aby występująca ze swojego koryta Odra zalała… » więcej 2021-02-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Rudniki: spór o sprzedaż dwóch działek. Radni mają wątpliwości W Rudnikach trwa spór o ewentualną sprzedaż dwóch działek w centrum miejscowości. Chodzi o 40 arów w sąsiedztwie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi przy ulicy Targowej. » więcej
16171819202122
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »