Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-20, 08:00 Autor: Marzena Śmierciak

Wspierają, kształcą, rehabilitują i aktywizują osoby z niepełnosprawnościami. Mija 30 lat od założenia fundacji DOM z Opola

Rehabilitacja [fot. Fundacja DOM]
Rehabilitacja [fot. Fundacja DOM]
Od 30 lat pomagają w rehabilitacji dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym. Fundacja DOM założona przez małżeństwo Teresy i Kazimierza Jednorogów z Opola świętuje jubileusz. Początkowo organizacja miała być wsparciem dla około 20 rodzin z niepełnosprawnościami. Dziś gromadzi przy sobie setki rodzin z całego regionu.
Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym to Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomoc, Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej i Zakład Aktywności Zawodowej oraz Galeria Biały Kruk.

Przypomnijmy, że Fundacja DOM organizuje także cykliczne wydarzenia na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością - to przede wszystkim Festyn Fundacji,pierwszy odbył się 1995r, w 2021r odbędzie się już po raz 26.
Posłuchaj - autor Katarzyna Doros

Zobacz także

2021-02-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Brzeg: mieszkańcy nie mają powodów do obaw. Powtórki z jesieni nie będzie Intensywne opady śniegu i następujące niedługo po nich spore ocieplenie to zjawiska, które nie mogą pozostać bez wpływu na poziom rzek. Kilka miesięcy temu niewiele zabrakło do tego, aby występująca ze swojego koryta Odra zalała… » więcej 2021-02-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Rudniki: spór o sprzedaż dwóch działek. Radni mają wątpliwości W Rudnikach trwa spór o ewentualną sprzedaż dwóch działek w centrum miejscowości. Chodzi o 40 arów w sąsiedztwie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi przy ulicy Targowej. » więcej 2021-02-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Problem z nocnymi dyżurami aptek w powiecie strzeleckim W powiecie strzeleckim po godzinie 21:00 jedyne miejsca, gdzie można kupić jakiekolwiek leki, to sklepy całodobowe lub stacje benzynowe. Ale tam dostępne są głównie podstawowe lekarstwa przeciwbólowe. Leków na receptę kupić nie… » więcej 2021-02-23, godz. 15:56, RTT - artykuły Zuzanna Donath-Kasiura nowym wicemarszałkiem województwa opolskiego Ta zmiana na szczytach regionalnej władzy miała nastąpić miesiąc temu, na poprzedniej sesji sejmiku. Ale z powodów formalno-prawnych mniejszość niemiecka musiała zaproponować nowego kandydata na wicemarszałka regionu. I dzisiaj… » więcej 2021-02-22, godz. 16:30, RTT - artykuły Nie ma zagrożenia powodzią, ale to nie zwalnia z konieczności monitorowania sytuacji Po gwałtownym i zmasowanym ataku zimy mamy odwilż. I w takiej sytuacji od razu odpowiednie służby sprawdzają wodowskazy. Wojewoda opolski przed południem zorganizował konferencję prasową z udziałem przedstawicieli RZGW. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »