Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-19, 09:55 Autor: Marzena Śmierciak

Ferie zimowe się skończyły, biała, mroźna zima - nie. Podsumowanie ostatnich zimowych dwóch tygodni

Zima 2020 [fot. M. Śmierciak]
Zima 2020 [fot. M. Śmierciak]
Zima 2020 [fot. M. Śmierciak]
Zima 2020 [fot. M. Śmierciak]
Tegoroczne ferie zimowe inne niż zwykle. Nie było wyjazdów, kolonii i obozów. Większość zajęć dla dzieci, które miały ograniczone możliwości wyjazdów była organizowana w formie półkolonii i z zachowaniem reżimów sanitarnych. Pocieszeniem okazał się biały puch, który w końcu pojawił się w regionie.
Jednak towarzyszące zimie ujemne temperatury to też zagrożenie, szczególnie dla osób bezdomnych. A jak zimowy wypoczynek przebiegł w regionie? Jak Opolanie radzą sobie z atakiem śnieżnej, mroźnej zimy? To sprawdziła Monika Matuszkiewicz.
Posłuchaj relacji naszej reporterki

Zobacz także

2021-02-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Problem z nocnymi dyżurami aptek w powiecie strzeleckim W powiecie strzeleckim po godzinie 21:00 jedyne miejsca, gdzie można kupić jakiekolwiek leki, to sklepy całodobowe lub stacje benzynowe. Ale tam dostępne są głównie podstawowe lekarstwa przeciwbólowe. Leków na receptę kupić nie… » więcej 2021-02-23, godz. 15:56, RTT - artykuły Zuzanna Donath-Kasiura nowym wicemarszałkiem województwa opolskiego Ta zmiana na szczytach regionalnej władzy miała nastąpić miesiąc temu, na poprzedniej sesji sejmiku. Ale z powodów formalno-prawnych mniejszość niemiecka musiała zaproponować nowego kandydata na wicemarszałka regionu. I dzisiaj… » więcej 2021-02-22, godz. 16:30, RTT - artykuły Nie ma zagrożenia powodzią, ale to nie zwalnia z konieczności monitorowania sytuacji Po gwałtownym i zmasowanym ataku zimy mamy odwilż. I w takiej sytuacji od razu odpowiednie służby sprawdzają wodowskazy. Wojewoda opolski przed południem zorganizował konferencję prasową z udziałem przedstawicieli RZGW. » więcej 2021-02-22, godz. 16:15, RTT - artykuły Zwolnienie Agnieszki Zagoli - ciąg dalszy nastąpił. PSL mówi o jednostronnym zerwaniu koalicji Straciła posadę ze względu na konieczne oszczędności czy chodzi jednak o rozgrywki polityczne? A może o zwolnieniu Agnieszki Zagoli z funkcji wiceprezesa spółki Moszna Zamek zadecydowały jeszcze inne okoliczności. » więcej 2021-02-22, godz. 16:10, RTT - artykuły PSZOK w Zdzieszowicach nie dla Leśnicy Półtora miesiąca temu w Zdzieszowicach został oddany do użytku punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Instalację wybudował związek międzygminny Czysty Region. Członkiem tego związku jest także sąsiednia gmina Leśni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »