Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-04, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Ferie 2021 dla wszystkich w jednym terminie. Rząd złagodził obostrzenia sanitarne dla najmłodszych

Górka "Kaśka" w Strzelcach Opolskich [fot. Paula Hołubowicz]
Górka "Kaśka" w Strzelcach Opolskich [fot. Paula Hołubowicz]
Ferie bez nudy foto:MEN/facebook
Ferie bez nudy foto:MEN/facebook
Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj (4.01) ferie. W tym roku nie ma jednak zimowisk, zamknięte są stoki narciarskie i lodowiska, a przerwa od szkoły odbywa się w jednym terminie dla wszystkich województw. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem półkolonie mogą być organizowane dla uczniów klas I-IV w mniejszych grupach i tylko na terenie konkretnej placówki.
Największe polskie muzea czy biblioteki przygotowały dla uczniów atrakcje online. To np. wirtualne zwiedzanie, muzyczne warsztaty lub czytanie bajek.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od jutra (5.01) zostaną złagodzone ograniczenia sanitarne dotyczące przebywania dzieci na wolnym powietrzu w godzinach 8-16.00. Będą mogły one wychodzić z domu bez konieczności nadzoru dorosłego opiekuna.

Ferie w całym kraju trwają do 17 stycznia. Dopiero wtedy prawdopodobnie do nauki stacjonarnej będą mogli wrócić uczniowie z klas 1-3, starsi będą nadal uczyć się online.
ferie 2021

Zobacz także

2021-02-16, godz. 19:00, RTT - artykuły Wydłuża się lista powikłań u pacjentów po COVID-19 Problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zaburzenia koncentracji i zaniki pamięci - najczęściej towarzyszą chorobie COVID-19. Medycy obserwują coraz więcej dolegliwości, jakie występują u pacjentów po COVID-19, którzy zgłaszają… » więcej 2021-02-16, godz. 15:32, RTT - artykuły Dzieci prawie rok od początku pandemii mają coraz większe problemy z psychiką - alarmują specjaliści Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na życie i zdrowie milionów ludzi na całym świecie. COVID-19 to bardzo podstępna i nieprzewidywalna choroba. Najbardziej narażeni są starsi pacjenci. Dzieci i młodzież przechodzą COVID-19… » więcej 2021-02-15, godz. 22:00, RTT - artykuły Zamiast wygrzewać się w słońcu Afryki, stoją w śniegu koło Brzegu. Są takie bociany, które zimują w regionie Nie wszystkie bociany odleciały do ciepłych krajów. Dla rodzeństwa ptaków, które zostało w podbrzeskiej Brzezinie, zima najwyraźniej nie jest tak straszna, jak mogłoby się wydawać. » więcej 2021-02-15, godz. 18:45, RTT - artykuły Reńska Wieś: kilkanaście psów zostało w domu, który jest przeznaczony do rozbiórki. Potrzebna pilna adopcja zwierząt Kilkanaście psów mieszka w częściowo zburzonym domu w Reńskiej Wsi. Właściciele - starsze małżeństwo - codziennie dojeżdżają z Kędzierzyna-Koźla, żeby nakarmić i wypuścić na podwórko to stadko. Taka sytuacja trwa od ro… » więcej 2021-02-15, godz. 15:16, RTT - artykuły Umowa na budowę Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych w USK w Opolu podpisana. "Będziemy mieli profesjonalną komórkę zajmującą się prowadzeniem badań na… W budynku dawnej pralni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu powstanie Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych. Inwestycja warta 30 milionów złotych ma zakończyć się w kwietniu 2022 roku. Wtedy też do dyspozycji… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »