Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-27, 15:19 Autor: Marzena Śmierciak

W Kędzierzynie-Koźlu powstanie most na łączniku do nowej obwodnicy północnej miasta nad Kanałem Gliwickim i Kłodnicą

Planowany łącznik obwodnicy w Kedzierzynie-Koźlu [fot. UM w KK]
Planowany łącznik obwodnicy w Kedzierzynie-Koźlu [fot. UM w KK]
Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta ponad 80 milionów złotych i będzie możliwa dzięki pieniądzom z rządowego programu "Mosty dla Regionów".
Chodzi o przeprawę nad Kanałem Gliwickim i Kłodnicą, która będzie mieć 300 metrów długości. Cały łącznik natomiast to droga o długości 2,3 km .Dzięki temu ruch ciężkich samochodów będzie wyprowadzony z centrum miasta, co za tym idzie będzie nie tylko bezpieczniej, ale bardziej ekologicznie. O szczegółach poinformowano dziś podczas zdalnej konferencji prasowej.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-01-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Nie dla zmian w oświacie w gminie Ozimek! Rodzice i nauczyciele dwóch szkół - w Antoniowie i Ozimku, nie zgadzają się z pomysłem władz gminy dotyczących zmian w strukturze oświaty. Chodzi o planowane powstanie centralnego ośrodka w PSP numer 3. » więcej 2021-01-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Dom Nadziei dla potrzebujących działa, także w pandemii Zima i dodatkowo pandemia - to podwójnie trudny czas dla osób bezdomnych i potrzebujących. Wolontariusze Domu Nadziei w Opolu codziennie przygotowują ciepłe śniadania i obiady. » więcej 2021-01-12, godz. 15:45, RTT - artykuły LIFE dla lepszego powietrza. Szczegóły programu Województwo opolskie rozpoczyna diagnostykę złego stanu powietrza. Zdefiniować przyczyny ma pomóc prowadzony w ramach europejskiego programu LIFE projekt „Wdrożenie systemu zarzadzania jakością powietrza w samorządach województwa… » więcej 2021-01-11, godz. 16:00, RTT - artykuły Gdzie ta bestia!? Czy jest szansa na białe ferie na Opolszczyźnie? Czy 'bestia ze wschodu' dotrze na Opolszczyznę? Według synoptyków z IMGW we Wrocławiu niestety nie. Mają pojawić się minusowe temperatury w nocy i opady śniegu w dzień, ale nie wskazują one na wystąpienie u nas wyżu syberyjski… » więcej 2021-01-11, godz. 15:50, RTT - artykuły Gdzie praca wre, konieczne zmiany. Nowa organizacja ruchu przy 1 Maja w Opolu Uwaga kierowcy. Od godziny 12.00 zmieniła się organizacja ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne, na ulicy 1 Maja. Zmiany obowiązują na odcinku od ulicy Kołłątaja do ulicy Reymonta. Ten fragment drogi jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »