Radio Opole 2 KULTURA
Radio Opole » Radio Opole 2 KULTURA

Radio Opole 2 KULTURA - słuchaj nas w DAB+ i Internecie

Jeszcze więcej kultury i dobrego grania! Co warto przeczytać, czego warto posłuchać, na jaki film, koncert, spektakl czy wystawę się wybrać? O tym wszystkim można usłyszeć w Radiu Opole 2 KULTURA (w Internecie i DAB+).

To program dla tych, którzy z oferty wydarzeń kulturalnych czerpią pełnymi garściami, lubią trzymać rękę na pulsie i być zorientowanymi po jaką książkę warto sięgnąć, który film w kinie wybrać, na który spektakl, wystawę czy koncert się udać. To jest też pasmo dla tych, którzy być może na co dzień nie mają okazji korzystania z oferty kulturalnej bezpośrednio, a dzięki magii radia mogą wybrać się do teatru, kina, galerii, domu kultury czy sali koncertowej. Wszędzie tam jesteśmy!

Sześć razy dziennie od 6:00 do 21:00, co trzy godziny, nasi dziennikarze przygotowują serwis kulturalny.

Od 6:00 do 9:00 w Infoporanku Paweł Konieczny zaprasza na przegląd wydarzeń kulturalnych z regionu, kraju i świeta.

Po godz. 9:00 aż do południa proponujemy program Na afiszu, czyli audycję prezentującą ofertę wydarzeń organizowanych przez miejskie i gminne ośrodki kultury w regionie, opowiadając o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, wystawach, koncertach i spotkaniach. Do słuchania zapraszają Mariusz Majeran lub Katarzyna Zawadzka.

W samo południe audycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czytania książek, czyli Wszystko o literaturze! Zaglądamy do księgarń, bibliotek i wydawnictw. Doradzamy, co warto przeczytać. Wśród autorów audycji Agnieszka Zientarska, Katarzyna Zawadzka, Wiktor Krzewicki i Witold Sułek.

Po 15:00 przenosimy się z kolei do filharmonii, oper, klubów, sal i stadionów świata, czyli wszędzie tam, gdzie odbywają się koncerty. W programie Romana Szczepanka Bilet na koncert sprawdzamy, gdzie i co się szykuje w regionie i kraju dla fanów słuchania muzyki.

Od 18:00 debatujemy, oczywiście o kulturze! Spodziewajcie się gorących dyskusji w gronie ekspertów, recenzentów, dyrektorów teatrów, kin, galerii sztuki, domów kultury… Wśród autorów audycji O kulturze – debata Marzena i Jacek Mielcarkowie, Bolesław Bezeg, Katarzyna Zawadzka, Małgorzata Ślusarczyk i Beata Granatowska.

Nie zabraknie też audycji poświęconej kulturze studenckiej – na Akademickie Opolskie, od poniedziałku do piątku od 19:00 do 21:00 zaprasza Sławomir Kieler.

Z kolei od 21:00 do 23:00 polecamy wieczór z Dobrym Graniem Ekstra! To audycja doskonale znana słuchaczom. Prowadzi ją dla Państwa Tomasz Wojtyłko.

Po 23:00 aż do 6:00 rano Czas na muzykę, czyli dobre granie kontynuujemy proponując każdej nocy inny gatunek muzyki. W poniedziałki - folk i blues, we wtorki - jazz, w środy - rock, w czwartki brzmią „Czarne nuty”, w piątek „Retrodźwięki”, z kolei w soboty proponujemy blok muzyczny pod nazwą „Polska nostalgia”, za to w niedzielę zanurzamy się w dźwięki klasyki i muzyki filmowej.


Co jeszcze w weekend w Radiu Opole 2 KULTURA?

W soboty proponujemy już od 6:00 do 9:00 kolejną dawkę „Retrodźwięków”.

Od 9:00 do 12:00 Witold Sułek prezentuje swój program Kultowe PL. Od 12:00 do 15:00 czas umila Marek Szubryt, który w programie Nowe PL zastanawia się, jak długo potrwa to, co dzieje się na polskiej scenie muzycznej w ostatnich latach.

Późne popołudnie i wieczór to czas na muzykę z kompetentnym komentarzem prowadzących: od 15:00 do 17:00 Roman Szczepanek zabiera nas w świat songwritterów (Everyday Is Like Sunday), od 17:00 do 20:00 na Akademię Rocka zaprasza Sławomir Kuźnicki, a od 20:00 do 23:00 Mateusz Torzecki proponuje Nowe Brzmienia.

W niedziele od 6:00 do 9:00 proponujemy kolejną dawkę „Polskiej nostalgii”. Natomiast od 9:00 12:00 Jacek Mielcarek prezentuje Muzykę bez słów.

Od 12:00 do 15:00 Małgorzata Ślusarczyk zaprasza na audycję Zapomniana klasyka, natomiast od 15:00 do 18:00 Marzena Mielcarek prezentuje Folkowe brzmienia.

Od 18:00 do 21:00 czas na Piosenki z legendą Żanety Plotnik. Autorka audycji zaprasza słuchaczy w podróż do krainy opowieści o piosenkach. W trakcie tych spotkań odkrywa znaczenia tekstów, wspomina ważne dla historii polskiej muzyki rozrywkowej postaci: autorów, wykonawców, kompozytorów i twórców.

Wieczorem, od 21:00 do 23:00 Mateusz Torzecki w Koncertowej Lidze Mistrzów omawia i prezentuje obszerne fragmenty najważniejszych koncertów w historii muzyki.

Bądźcie z nami! Polskie Radio Opole - twoje sprawy, twoja muzyka, a także kultura, literatura, festiwale!

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »