Radio Opole » Rewiry kultury » Archiwalne audycje z lat 2016-2021 » Wspominamy pierwsze koncerty 31. Międzynarodowego…
2021-08-13, 18:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Wspominamy pierwsze koncerty 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu i 14. Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne"

Koncert "Wieczór na cztery ręce" w Głogówku w ramach 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego [fot. Jan Kruk]
Koncert "Wieczór na cztery ręce" w Głogówku w ramach 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego [fot. Jan Kruk]
Inauguracja 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert wykładowców 31. MKM w kościele "na Górce" [fot. Małgorzata Ślusarczyk
Koncert wykładowców 31. MKM w kościele "na Górce" [fot. Małgorzata Ślusarczyk
Simon Zhu i Adam Tomaszewski podczas recitalu kameralnego w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały organizatora]
Simon Zhu i Adam Tomaszewski podczas recitalu kameralnego w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały organizatora]
Od 1 do 12 sierpnia na Opolszczyźnie trwał 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu (czyli kurs mistrzowski dla młodych instrumentalistów, obfitujący również w koncerty otwarte dla publiczności) oraz 14. Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne" czyli wydarzenie, które wyrosło z tradycji kursu, stając się jego rozwinięciem i dopełnieniem. W ramach tych dwóch, ściśle związanych ze sobą wydarzeń, odbyło się 16 koncertów, na których zaprezentowali się zarówno wykładowcy prowadzący zajęcia w klasach mistrzowskich fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu, jak i zagraniczni goście. Sporo było jednak występów uczestników kursu mistrzowskiego, w tym kursowa nowość: po raz pierwszy można było podziwiać duety fortepianowe, które doskonaliły się w klasie mistrzowskiej kameralistyki fortepianowej. W dniu (12.08), w którym uczestnicy kursu kończyli swoją tegoroczną przygodę z Międzynarodowym Kursem Muzycznym, wspominaliśmy to, co działo się podczas pierwszych koncertów.
Krótkie podsumowanie 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu
Relacja z koncertu (01.08) inauguracyjnego 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu i 14. Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne"
Relacja z "Koncertu na cztery ręce" (02.08) czyli występów duetów fortepianowych w Głogówku
Relacja z recitalu kameralnego (04.08) w Filharmonii Opolskiej
Relacja z koncertu wykładowców (05.08) w kościele "na Górce" w Opolu

Zobacz także

2021-12-20, godz. 21:00 Sandra Lewandowska i Justyna Oleksy o działaniach Centrum Edukacji Kultury Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Z Sandrą Lewandowską, Justyną Oleksy rozmawiamy o działaniach teatralnych Centrum Edukacji Kultury Teatru im. Jana Kochanowskiego Opolu. Czym jest pedagogika… » więcej 2021-12-16, godz. 13:05 Opolska Cepelia i jej wpływ na wzór opolski. Rozmowa z Magdaleną Poprawką O historii opolskiej Cepelii i twórcach ludowych tam zatrudnionych rozmawialiśmy z badaczką tego tematu - Magdaleną Poprawką, która jest stypendystką Marszałkowskich… » więcej 2021-11-29, godz. 21:00 Izabela Żbikowska o XII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDoc Izabela Żbikowska z opolskiej Fundacji HumanDoc, która edukuje i działa na rzecz problemów globalnych zaprasza na XII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych… » więcej 2021-11-20, godz. 18:12 Niecodzienne spojrzenie na muzyczną historię "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech: wprowadzenie do retransmisji Dokładnie w przededniu (10.11) Narodowego Święta Niepodległości w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Fryderyka Chopina w Opolu zaprezentowane… » więcej 2021-11-16, godz. 17:34 "Dziwne jest serce kobiece". Rafał Skąpski o zapiskach swojej babci Zofii Skąpskiej Zofia Skąpska z Odrowąż-Pieniążków przyszła na świat w 1881 roku. W pozostawionych rodzinie 21 stukartkowych zeszytach opisała swoje życie. W dwóch… » więcej 2021-10-22, godz. 21:04 LUDZIE! - Ewelina Krawczyk zaprasza na Konferencję branży muzycznej Tak Brzmi Miasto Przyszłością branży muzycznej są LUDZIE! W nich trzeba zainwestować... tylko jak? O tym będzie najbliższa Konferencja Branży Muzycznej organizowana… » więcej 2021-11-10, godz. 16:27 Magdalena Poprawka na tropie wzoru opolskiego. Kolejny etap badań Magdalena Poprawka opowiedziała o postępach w pracy nad dokumentowaniem historii i tradycji związanej ze wzorem opolskim. Nasza rozmówczyni jest stypendystką… » więcej 2021-10-29, godz. 21:47 "Moją intencją było, rozpalenie ogniska, przy którym każdy mógłby się ogrzać" - Filip Mizia o piosence i teledysku… W październiku 2021 roku miała premierę niezwykła piosenka stworzona przez Filipa Mizię - wokalistę, producenta, muzyka i autora piosenek - na zaproszenie… » więcej 2021-10-25, godz. 21:00 Dr Sylwia Gawłowska o książce „Grzegorz Ciechowski - oblicza autorskości” Rozmawiamy o książce „Grzegorz Ciechowski - oblicza autorskości” z autorką- dr Sylwią Gawłowską, dyrektorką Prudnickiego Ośrodka Kultury. Przyglądamy… » więcej 2021-10-20, godz. 12:35 Jak bardzo zmieniły się Tatry? Jarek Majcher o historii fotografii tatrzańskiej Jak wyglądały dawne Tatry? Czy góry mogą w ogóle zmienić się przez półtora wieku? Na ten temat rozmawialiśmy z Jarkiem Majcherem, który wraz z Irena… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »