Radio Opole » Rewiry kultury » Artykuły

Artykuły

2020-09-25, 21:03

Barbara Lach wspomina 40 lat pracy na scenie teatralnej

Barbara Lach wspomina 40 lat pracy na scenie teatralnej
Aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora Barbara Lach została doceniona za szczególne osiągnięcia i całokształt twórczości. Nagrodę "Henryka" przyznała jej Sekcja Teatru Lakowych ZASP-u. Na antenie Radia Opole zachęciliśmy artystkę do podzielenia się wspomnieniami z 40 lat pracy na scenie oraz na rzecz młodych widzów.
2020-09-25, 21:01

Mariusz Szczygieł o "Osobistym przewodniku po Pradze"

Mariusz Szczygieł "Rewiry kultury" (25.09.2020)
Naszym gościem był reporter, reportażysta i czechofil Mariusz Szczygieł. Autor opowiedział o "Osobistym przewodniku po Pradze". W książce nie znajdziemy Hradczan, Mostu Karola czy Złotej Uliczki. Są za to zaskakujące wille, jak ta, umieszczona na okładce książki, z prysznicem na dachu. Autor wspomina też o tablicy upamiętniające upadłe kobiety. Prowadzi nas do kościoła husytów w apartamentowcu. Pokazuje zwróconą ku niebu latarnię dedykowaną osobom, które "dobrowolnie odeszły z życia". O te ciekawe miejsca zapytaliśmy! Sprawdziliśmy też, dlaczego dzielnicę Žižkov można porównać do "secend hand-u".
2020-09-25, 14:22

Michał Krawiec laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Opola Salonu Jesiennego 2020 w GSW

Michał Krawiec laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Opola Salonu Jesiennego 2020 w GSW
Grafika, ilustracja, rysunek, fotografia, instalacja to dziedziny sztuki szczególnie mu bliskie. Jest absolwentem opolskiego Instytutu Sztuki obecnie Instytutu Sztuk Wizualnych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Gościem "Rewirów kultury" był Michał Krawiec, który w tym roku podczas Salonu Jesiennego otrzymał za swoje prace Nagrodę Prezydenta Miasta Opola. Wystawę w GSW w Opolu można oglądać jeszcze do 27 września.
2020-09-04, 12:14

Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan w Festiwalowym Studiu Radia Opole!

Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan w Festiwalowym Studiu Radia Opole!
W Festiwalowym Studiu Radia Opole gośćmi Katarzyny Zawadzkiej i Mariusza Majerana byli Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan. Artyści wystąpią podczas tegorocznego 57. KFPP w Opolu i wezmą udział w koncercie "Debiuty" na którym wykonają utwór Anny Jantar.
2020-09-04, 12:33

Konrad Smuga w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Konrad Smuga w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Festiwalowe Studio Radia Opole odwiedził Konrad Smuga, który jest reżyserem tegorocznego koncertu "Opole na start", od którego rozpocznie się 57. KFPP w Opolu.
2020-09-03, 17:02

Anna Jurksztowicz gościem "Rewirów kultury"! [FILM]

Anna Jurksztowicz gościem "Rewirów kultury"! [FILM]
W audycji gościliśmy Annę Jurksztowicz, wokalistkę i piosenkarkę, której występ jubileuszowy będziemy mogli oglądać 4 września w czasie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Tego dnia dnia będzie miała też premiera płyta "Jestem taka sama", a 6 września w czasie koncertu "Premier" artystka zaśpiewa drugi singiel tytułowy z tejże płyty.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***