Radio Opole » Rewiry kultury Radia Opole » Posłuchaj audycji » Zespół Lemoniada wspiera czytelnictwo piosenką
2024-06-05, 13:55 Autor: Witold Sułek, oprac. AL

Zespół Lemoniada wspiera czytelnictwo piosenką

Magiczne Światy - piosenka Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w wykonaniu zespołu LEMONIADA
Jakiś czas temu mogliśmy poznać piosenkę "Magiczne światy", wykonaną przez zespół Lemoniada do tekstu Basi Beuth i muzyki Kuby Mitoraja, Dalibora Drcelica i również Basi Beuth. Piosenka, która została hymnem XX Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, zyskała również oprawę wizualną, czyli teledysk zrealizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu wspólnie z Fundacją BluesOpole.

O tym, jak wyglądały pracę na utworem i teledyskiem opowiedzieli w audycji: Marcin Duda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz Basia Beuth wraz z dwiema wokalistkami zespołu Lemoniada Zosią Kowczyk i Hanią Bajgert.

Zobacz także

2024-07-17, godz. 09:20 Kosmiczne wizje duetu Bassalog Niczym nie skrępowane muzyczne poszukiwania. Łączenie tradycji muzyki elektronicznej z eksplorowaniem nowych przestrzeni dźwiękowych oraz włączanie elementów… » więcej 2024-07-17, godz. 08:30 Trzecie spotkanie filmowe Stowarzyszenia Przyjaciół GSW już dziś Filmowiec Jakub Gryzowski opowiedział nam i zaprosił na kolejne spotkanie z kinem autorskim i niezależnym, które organizuje w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół… » więcej 2024-07-16, godz. 23:50 Paweł Konieczny zaprasza na 16. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach Przed nami 16. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach. W tym roku południe województwa odwiedzą m.in. Jacek Stęszewski… » więcej 2024-07-16, godz. 11:38 Robert Walser - najmniejszy pisarz świata? Rozmowa z Adrianem Gleniem O znaczeniu zachwytu, spaceru i służby w twórczości żyjącego na przełomie XIX i XX wieku szwajcarskiego pisarza Roberta Walsera rozmawialiśmy z literaturoznawcą… » więcej 2024-07-15, godz. 12:28 Okręg opolski ZPAP świętuje 70-lecie istnienia. Rozmowa z Andrzejem Sznejweisem W Galerii Pierwsze Piętro w Opolu organizują ponad 20 wernisaży rocznie. Razem z Galerią Sztuki Współczesnej są także gospodarzami Salonu Wiosennego, który… » więcej 2024-07-13, godz. 00:08 Anna Kamińska i Emil Smardzewski o nowej płycie kilku czułości Zespół kilka czułości wrócił do Radia Opole z płytą "Lawendowa". Anna Kamińska i Emil Smardzewski zdradzili kulisy powstawania nowego wydawnictwa. Porozmawialiśmy… » więcej 2024-07-12, godz. 23:06 Przed nami trzecia odsłona Rock am Palast. Organizatorzy zapraszają na wydarzenie Natalia Rygiel, Mateusz Dźwiagała i Sebastian Szkodziński zaprosili na trzecią odsłonę festiwalu Rock am Palast. W tym roku w pałacu w Rozkochowie wystąpią… » więcej 2024-07-09, godz. 14:52 Sztuka uważności Magdaleny Chrostowskiej Obrazy Magdaleny Chrostowskiej, to, jak sama mówi w audycji, zaproszenie do poznania drugiego człowieka, zwłaszcza poprzez świat emocji. Dla artystki tym jest… » więcej 2024-07-08, godz. 13:42 Jak promować i rozwijać dziedzictwo kulturowe? Rozmowa z Magdaleną Poprawką Twórczyni ludowa Magdalena Poprawka zrealizowała ciekawy projekt promujący dziedzictwo kulturowe pt. "Mój mały świat - kroszonka" w ramach stypendium Ministra… » więcej 2024-07-06, godz. 17:15 Anita Barton i Jakub Iwanejko o nowych singlach EKHTO Zespół EKHTO po kilku latach powrócił do Radia Opole. Grupa aktualnie funkcjonuje jako duet. Anita Barton i Jakub Iwanejko zdradzili kulisy powstawania swoich… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »