Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-09-04, 12:21 Autor: Radio Opole

Podsumowanie kończącej się kadencji parlamentarnej

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Politycy w niedzielnej (04.09) „Loży Radiowej” podsumowali kończącą się kadencję parlamentarną. Koalicjanci są zadowoleni, a poseł Leszek Korzeniowski z PO podkreślał, co udało się przeforsować dla regionu.

Goście niedzielnej

– Na terenie Opolszczyzny istotnymi sprawami, w które włączyli się parlamentarzyści, były problemy obwodnic oraz tamy nyskiej – mówi Leszek Korzeniowski. – Te działania w większości powiodły się. To była ciekawa i dobra kadencja.

– To jedna z nielicznych pełnych kadencji, a koalicja trwała 4 lata – zauważa Stanisław Rakoczy, poseł PSL. – Udało się to, pomimo światowego kryzysu, który przecież nie ominął także Polski. Nasza gospodarka funkcjonuje tak, jak funkcjonuje i osiąga określone wyniki.

– Mamy wiele do zarzucenia koalicji rządzącej – stwierdził Andrzej Mazur z SLD, reprezentujący opozycję. – Większość palących problemów nie została rozwiązana, np. problem ochrony zdrowia. Pamiętamy, że od początku transformacji ustroju wszystkie koalicje rządzące upadały z tego powodu, że nie potrafiły rozwiązać problemów ochrony zdrowia.

– Z punktu widzenia opozycji ta kadencja będzie mi się kojarzyć z tzw. zamrażarką – powiedział poseł Sławomir Kłosowski z PiS. – Blisko 150 naszych projektów to projekty, które od początku kadencji wiecznie przebywały w „zamrażarce” marszałka Sejmu. Są tam również 4 projekty, za które odpowiadałem osobiście.

– Są plusy i minusy tej kadencji – ocenił Marcin Ociepa z PJN. Wśród plusów polityk wyliczył schetynówki i Orliki, natomiast wśród minusów i błędów, przypomniał, że była to kadencja podwyższenia podatków oraz wciąż mamy problem z brakiem odważnej polityki prorodzinnej.

Poseł Ryszard Galla z MN ocenił tymczasem kończącą się kadencję Sejmu pozytywnie i spokojnie, choć przyznał, że tempo prac mogłoby być większe.

Posłuchaj informacji:

Marzena Śmierciak (oprac. Karolina Kopacz)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 11:45, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Frekwencja w Opolskiem - 40,96% 40,96 procent - tyle wyniosła frekwencja w województwie opolskim. Na razie nie ma jeszcze wyliczonej frekwencji z całego kraju. Po zliczeniu 93 procent protokołów obwodowych wynosi ona 48.63 procent. » więcej 2011-10-10, godz. 11:28, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Kto z regionu będzie reprezentował nas w parlamencie? Powyborcza mapa polityczna w regionie - Opolszczyzna bez przedstawiciela ludowców w Sejmie, jest za to członek Ruchu Palikota. Komplet mandatów senatorskich dla Platformy Obywatelskiej. » więcej 2011-10-10, godz. 10:47, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Swaczyna: Mogę ubolewać nad frekwencją W ławach sejmowych zasiądzie tylko jeden kandydat Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. W Senacie Mniejszość nie będzie miała swojego przedstawiciela. Czy można mówić o wielkiej przegranej tego ugrupowania? O komentarz w tej sprawie… » więcej 2011-10-10, godz. 10:20, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jaki: PiS na Opolszczyźnie czeka głęboka refleksja Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki wyborów w oparciu o dane z 93 procent OKW. Z tych informacji wynika, że drugą najsilniejszą partią reprezentującą region w Sejmie będzie PiS, które zdobył 3 miejsca - w tym -… » więcej 2011-10-10, godz. 09:57, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Głosowanie w gminie Głubczyce Nieco ponad 40 procent mieszkańców gminy Głubczyce wzięło udział w wyborach parlamentarnych. Największą liczbę głosów zdobyła partia rządząca, na którą swój głos oddały 3654 osoby. Tuż za Platformą Obywatelską uplasował… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »