Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-09-04, 12:21 Autor: Radio Opole

Podsumowanie kończącej się kadencji parlamentarnej

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Politycy w niedzielnej (04.09) „Loży Radiowej” podsumowali kończącą się kadencję parlamentarną. Koalicjanci są zadowoleni, a poseł Leszek Korzeniowski z PO podkreślał, co udało się przeforsować dla regionu.

Goście niedzielnej

– Na terenie Opolszczyzny istotnymi sprawami, w które włączyli się parlamentarzyści, były problemy obwodnic oraz tamy nyskiej – mówi Leszek Korzeniowski. – Te działania w większości powiodły się. To była ciekawa i dobra kadencja.

– To jedna z nielicznych pełnych kadencji, a koalicja trwała 4 lata – zauważa Stanisław Rakoczy, poseł PSL. – Udało się to, pomimo światowego kryzysu, który przecież nie ominął także Polski. Nasza gospodarka funkcjonuje tak, jak funkcjonuje i osiąga określone wyniki.

– Mamy wiele do zarzucenia koalicji rządzącej – stwierdził Andrzej Mazur z SLD, reprezentujący opozycję. – Większość palących problemów nie została rozwiązana, np. problem ochrony zdrowia. Pamiętamy, że od początku transformacji ustroju wszystkie koalicje rządzące upadały z tego powodu, że nie potrafiły rozwiązać problemów ochrony zdrowia.

– Z punktu widzenia opozycji ta kadencja będzie mi się kojarzyć z tzw. zamrażarką – powiedział poseł Sławomir Kłosowski z PiS. – Blisko 150 naszych projektów to projekty, które od początku kadencji wiecznie przebywały w „zamrażarce” marszałka Sejmu. Są tam również 4 projekty, za które odpowiadałem osobiście.

– Są plusy i minusy tej kadencji – ocenił Marcin Ociepa z PJN. Wśród plusów polityk wyliczył schetynówki i Orliki, natomiast wśród minusów i błędów, przypomniał, że była to kadencja podwyższenia podatków oraz wciąż mamy problem z brakiem odważnej polityki prorodzinnej.

Poseł Ryszard Galla z MN ocenił tymczasem kończącą się kadencję Sejmu pozytywnie i spokojnie, choć przyznał, że tempo prac mogłoby być większe.

Posłuchaj informacji:

Marzena Śmierciak (oprac. Karolina Kopacz)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »