Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 października 2023 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Skrzypcowa szwedzka muzyka folkowa: Hakan Olsson i Anders Eriksson. Kapela Brodów działa od 1992 roku, a przed wydanym zimą 2015 roku "Muzikaim" nagrał m.in. "Pieśni maryjne" i "Pieśni do Świętych Pańskich". Były to naturalnie płyty w dużej mierze śpiewane, za to "Muzikaim" jest wyłącznie instrumentalne. Podstawą większości utworów, które znalazły się na "Muzikaim" są badania samego Witka Brody, ale także zapisy Oskara Kolberga. Najsłynniejszy XIX-wieczny etnograf nie poświęcił odrębnego tomu muzyce żydowskiej, a nieliczne takie motywy – według Brody kilkanaście – są u niego rozproszone.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
17:00 WYBORCZY RING. Popołudniówka Radia Opole
Dziś kolejna odsłona cyklu przedwyborczych debat. Każdego dnia rozmawiamy o innym elemencie programów wyborczych.

W kolejnej przedwyborczej debacie, tym razem poznamy pomysły opolskich kandydatów w wyborach parlamentarnych na poprawę sytuacji w służbie zdrowia. W jaki sposób powinno być finansowane leczenie w Polsce i jak skrócić kolejki do lekarzy - między innymi o to będziemy pytać po 17:00.

Od 17:05 do 17:40 na antenie głównej i na stronie internetowej, a od 17:40 do końca debaty transmisja wyłącznie na stronie internetowej.

Zaprasza Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu:
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »