Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 października 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Ballads" to jazzowy album Johna Coltrane'a wydany w styczniu 1963 roku przez Impulse! Został zarejestrowany w grudniu 1961 i 1962 roku. Sławny amerykański saksofonista i flecista James Moody był jednym z pionierów i ostatnich świadków narodzin bebopu. Mając lat 16 zaczął grać na saksofonie, najpierw altowym, ale gdy usłyszał Dona Byasa, przerzucił się na tenor. Karierę rozpoczął tuż po wojnie w zespole Dizzy Gillespie’ego. Za przykładem swojego mentora stworzył podobną postać muzyka dobrodusznego, pełnego humoru, z odrobiną szaleństwa i scenicznej błazenady.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
17:00 WYBORCZY RING. Popołudniówka Radia Opole
W Radiu Opole rozpoczynamy cykl przedwyborczych debat. Każdego dnia będziemy rozmawiać o innym elemencie programów wyborczych.

Wczoraj mieliśmy okazję poznać pomysły poszczególnych partii na dalszy rozwój polskiej gospodarki, dziś zajmiemy się tematami nie mniej ważnymi, bo wiążą się one z tym, jakie warunki do życia pozostawimy przyszłym pokoleniom.

Zapytamy o pomysły na powstrzymanie zmian klimatycznych, w szczególności te związane z energetyką i transportem. W jaki sposób zwiększyć udział zielonej energii, na którą duży nacisk kładzie Unia Europejska i jaka przyszłość powinna czekać węgiel. Jak zagospodarować rzeki, aby odgrywały one istotną rolę w systemie transportowym. A może powinniśmy stawiać na kolej lub dalszą rozbudowę sieci dróg? Czy i w jaki sposób zamierzają państwo zrealizować projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego? - odpowiedzi już dziś po 17:00.

Od 17:05 do 17:40 na antenie głównej i na stronie internetowej, a od 17:40 do końca debaty transmisja wyłącznie na stronie internetowej.

Zapraszają Ireneusz Prochera i Daniel Klimczak. Do autorów można napisać tu:
daniel.klimczak@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »