Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 października 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Ballads" to jazzowy album Johna Coltrane'a wydany w styczniu 1963 roku przez Impulse! Został zarejestrowany w grudniu 1961 i 1962 roku. Sławny amerykański saksofonista i flecista James Moody był jednym z pionierów i ostatnich świadków narodzin bebopu. Mając lat 16 zaczął grać na saksofonie, najpierw altowym, ale gdy usłyszał Dona Byasa, przerzucił się na tenor. Karierę rozpoczął tuż po wojnie w zespole Dizzy Gillespie’ego. Za przykładem swojego mentora stworzył podobną postać muzyka dobrodusznego, pełnego humoru, z odrobiną szaleństwa i scenicznej błazenady.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Z radością, uśmiechem na twarzach, ale i z lekkimi obawami przed nowymi, nieznanymi rzeczami. Tak studenci Uniwersytetu Opolskiego zainaugurowali rok akademicki 2023/2024. Uroczystości odbyły się w auli Wydziału Teologicznego. Czy władze uczelni mają jakieś wyzwania, czy planują coś nowego? I jak studenci, zwłaszcza ci z pierwszego roku, wyobrażają sobie swoją naukę? O to wszystko pytała nasza reporterka Monika Matuszkiewicz-Biel.

Do 2050 roku ciepło płynące z ECO Opole będzie zielone. I nie mówimy tu o kolorze a źródle. Spółka bierze udział w wielkim, bo obejmującym aż 11 podmiotów i z portfelem na 1,5 mln euro, projekcie "Set Heat". O szczegółach opowie Agnieszka Stefaniak.

Opolscy strażacy mają do dyspozycji 14 nowych agregatów prądotwórczych. Komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej odebrali sprzęt podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej PSP. Zwykły agregat kosztuje 7-10 tysięcy złotych, natomiast największy, zainstalowany na przyczepie, jest wart 150 tysięcy złotych. Uroczystość obserwował Witold Wośtak, który pytał strażaków, jakiego sprzętu potrzeba najbardziej w ich jednostkach

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »