Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 września 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" usłyszymy sporo disco- popowych brzmień inspirowanych latami 70 i 80-tymi. Przypomnimy sobie ikony r&b, funku i soulu, ale nie zabraknie również nowości singlowych i zapowiedzi płytowych.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu:
agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Jakie prace warto wykonać w ogrodzie w związku ze zbliżającą się jesienią? I jakie ekologiczne rozwiązania będą korzystne także dla właścicieli zielonych przestrzeni? O tym porozmawiamy z projektantką ogrodów - Magdaleną Poprawką. Sprawdzimy też, co dzieje się w ramach 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Odwiedzi nas ponadto chórmistrzyni Miłka Wocial-Zawadzka, która opowie o naborze do Chóru Politechniki Opolskiej. Zapraszamy!

W sobotniej audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Jutro (01.10), najsłodszym miejscem w naszym regionie będzie…Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie – za sprawą cyklicznej imprezy plenerowej, wyczekiwanej przez smakoszy miodu – odbędą się Targi Miodów i Rzemiosła. Ponadto będziemy mogli zasmakować również w innych śląskich przysmakach prezentowanych na stoiskach z wyrobami kulinarnymi, a także – jak na takich imprezach w opolskim skansenie bywa – spotkać się i porozmawiać z twórcami ludowymi i pospacerować po tym urokliwym miejscu, zaglądając do zabytkowych obiektów, które po 20 października nie będą dostępne dla turystów. Dlaczego? W magazynie Obieżyświat wyjaśni etnograf z bierkowickiego skansenu, Bogdan Jasiński. Ponadto – za sprawą naszej wyobraźni – „wejdziemy” do chałupy rybaka, gdzie m.in. znajduje się wystawa sprzętu i narzędzi, o których opowie opiekun zagrody rybackiej, Adam Malczewski. A potem wstąpimy jeszcze do wiejskiego sklepu i zagościmy w karczmie by posłuchać opowieści opiekunki tych ekspozycji, Natalii Łozińskiej.
    Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis, wzbogacony zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

W niedzielnej audycji także:
7:45 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
8:10 Lwowska Fala – Danuta Skalska (Radio Katowice)
9:15 Kreatywnie i aktywnie – Żaneta Plotnik-Krumpietz
9:45 Co oni śpiewają czyli mini lekcje angielskiego w Radiu Opole - Katarzyna Zawadzka
10:30 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
09:10 VHS - I tak
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »