Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 września 2023 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tytuł płyty „Vol. 67” zespołu Lautari nawiązuje do 67. tomu dzieł zebranych Kolberga, zawierającego opracowania fortepianowe muzyki ludowej. Płyta zawiera motywy tradycyjne zapisane przez Kolberga (t. 23, „Kaliskie”), a także nagrania archiwalne oraz własne nagrania terenowe. Cały repertuar pochodzi z okolic Sieradza i Kalisza. Jarzębina - grupa śpiewaczek ludowych z Kocudzy (gm. Dzwola, pow. Janów Lubelski). Została założona w 1990 roku przez Irenę Krawiec, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kocudzy. Zespół, w którego skład wchodzą kobiety reprezentujące trzy pokolenia, pielęgnuje lokalne tradycje śpiewacze i obrzędowe. Prezentuje bogaty i zróżnicowany gatunkowo repertuar pieśni obrzędowych i powszechnych pogranicza ziemi janowskiej oraz biłgorajskiej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
18:00 REWIRY KULTURY RADIA OPOLE
Dużo gości pojawi się w dzisiejszej audycji, bo też i mnóstwo wydarzeń kulturalnych czeka nas już w najbliższych dniach. Z Aleksandrą Markiw porozmawiamy o koncercie Granko z ranko w Miejscu X. Rafał Mościcki opowie o kuluarach filmowego, lamowego święta, a Mariusz Majeran dowiedział się jak będzie wyglądał początek sezonu w Filharmonii Opolskiej.

Do słuchania od 18:00 do 20:00 zaprasza Witek Sułek z zespołem w składzie: Katarzyna Zawadzka, Mariusz Majeran i Tomasz Wojtyłko.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Witek Sułek, zespół Kultura
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »