Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 września 2023 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tytuł płyty „Vol. 67” zespołu Lautari nawiązuje do 67. tomu dzieł zebranych Kolberga, zawierającego opracowania fortepianowe muzyki ludowej. Płyta zawiera motywy tradycyjne zapisane przez Kolberga (t. 23, „Kaliskie”), a także nagrania archiwalne oraz własne nagrania terenowe. Cały repertuar pochodzi z okolic Sieradza i Kalisza. Jarzębina - grupa śpiewaczek ludowych z Kocudzy (gm. Dzwola, pow. Janów Lubelski). Została założona w 1990 roku przez Irenę Krawiec, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kocudzy. Zespół, w którego skład wchodzą kobiety reprezentujące trzy pokolenia, pielęgnuje lokalne tradycje śpiewacze i obrzędowe. Prezentuje bogaty i zróżnicowany gatunkowo repertuar pieśni obrzędowych i powszechnych pogranicza ziemi janowskiej oraz biłgorajskiej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
17:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE. Popołudniówka Radia Opole
Po 17:00 nasze studio odwiedzi Grzegorz Janiczak - kandydat Lewicy w wyborach do sejmu. Naszego gościa zapytamy o politykę mieszkaniową ugrupowania i czy w Polsce da się powtórzyć tzw. model wiedeński, zakładający budowę tanich mieszkań komunalnych na wynajem. Zapytamy także o niechęć Lewicy do budowy w regionie spalarni odpadów i pomysły na rozwój transportu publicznego.

W popołudniówce spotkamy się także z wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Jerzym Naszkiewiczem, którego zapytamy o zasadność budowy instalacji przetwarzających odpady. Naszego gościa, który jeszcze 4 lata temu kandydował w wyborach do sejmu, zapytamy także o trudności, z którymi muszą mierzyć się politycy podczas kampanii wyborczej.


Do słuchania od 17:00 do 18:00 zaprasza Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »