Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 września 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
Charles Gayle był amerykańskim muzykiem free jazzowym. Był muzykiem, który nie ubiegał się w żadnym stopniu o atencję społeczności jazzowej Nowego Jorku - to ona upomniała się o niego. Biografia improwizatora z Buffalo jest niemniej fascynująca niż muzyka, do której względnie szersza publiczność zyskała dostęp dopiero w latach 80., kiedy Gayle był już mężczyzną po 40, bogatym w doświadczenia ekstremalne. Szczegóły dotyczące wczesnych lat muzyka nie są do końca znane. Choć Gayle znany był głównie z gry na saksofonie tenorowym, jego pierwszym instrumentem, jeszcze w dzieciństwie, było pianino, do którego artysta powrócił w latach 2000. Teraz Gayle nie żyje, zmarł 7 września i nawet serwisy muzyczne nie kwapią się do publikacji informacji o nim i jego muzycznym pięknym życiu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Rewolucja technologiczna wymusza zmiany w kształceniu zawodowym. Uczniowie z Prudnika korzystają z najnowocześniejszych w kraju pracowni dydaktycznych przemysłu 4.0. Laboratoria te są efektem polsko-czeskiego projektu szkół „Technika bez granic”. Jakie zmiany edukacyjne wprowadził ten projekt dowiadywał się Jan Poniatyszyn.

W Opolu ruszyła wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością. Nazwa może skomplikowana, ale kryje się pod nią wsparcie. Na liście wypożyczalni kilkaset urządzeń. Zadanie koordynuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegóły w materiale Agnieszki Stefaniak.

Po wygranej z Miedzią Legnica i powrotem na fotel lidera Fortuna 1. Ligi, piłkarzy Odry Opole czeka mecz w rozgrywkach o Puchar Polski. Na Oleską przyjedzie dzisiaj (26.09) zajmująca aktualnie siódme miejsce w tabeli ekstraklasy Stal Mielec. Piłkarze zapowiadają walkę o zwycięstwo. Więcej na temat tego wydarzenia w relacji Grzegorz Frankowskiego.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »