Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 września 2023 roku

1:00 PASMO POWTÓRKOWE
WTOREK – SOBOTA
01:20 Poranna rozmowa Radia Opole
02:00 Wieczorne pasmo edukacyjne
03:00 Popołudniówka Radia Opole

SOBOTA/NIEDZIELA
00:00 Muzyka na noc – redakcja muzyczna
01:10 Agroradio
02:00 Mamy lato! – wakacyjna akcja Radia Opole
04:00 Sience bez fikcji – magazyn naukowy Radia Opole

NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK
00:00 Wszystko o literaturze
02:00 Mój Opolski Dom
03:00 60 lat KFPP
05:00 Program z przedstawicielami OPP

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Średnio po milionie na jeden projekt. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki rozstrzygnęło pierwszy nabór wniosków w ramach działania "Badanie i rozwój". Na 9 projektów przyznano dofinansowanie w wysokości 6,5 miliona złotych. Chodzi o innowacje, rozwój i parcie do przodu - bo gdzie jak gdzie, ale w biznesie najlepiej widać, że "Kto nie idzie do przodu, ten się cofa". Kto i na co wyda unijne pieniądze - sprawdzała Agnieszka Stefaniak.

Jeździmy za szybko, nawet w terenie zabudowanym. To najkrótszy wniosek, jaki płynie z podsumowania akcji przeprowadzonej w Kędzierzynie-Koźlu. Przy szkołach podstawowych zamontowano tablice elektroniczne. Czego udało się jeszcze dowiedzieć? Sprawdzała Joanna Gerlich.

Czy może być coś lepszego dla szkoły niż otrzymanie na 70-lecie istnienia nowej sali gimnastycznej? Taki właśnie prezent otrzymał Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Nowy obiekt ma nie tylko boiska do każdej dyscypliny, ale też szatnie, łazienki z prysznicami i trybunę. Można śmiało powiedzieć, że teraz "Rolnik" (bo tak mówi się o tej placówce) sportem będzie stał. O inwestycji i reakcji uczniów Monika Matuszkiewicz-Biel.

W miniony weekend Miejski Zakład Komunikacji w Opolu zaprosił mieszkańców na Dni Otwarte. Miłośnicy motoryzacji mieli możliwość zobaczenia z bliska, jak wygląda flota miejskiej spółki. Najmłodsi mogli poczucia się, jak kierowca nowoczesnego autobusu elektrycznego. Hitem wśród tych nieco starszych był poczciwy ikarus.
Na miejscu był nasz reporter Kuba Biel, który spotkał tam człowieka pozytywnie zakręconego. To kolekcjoner biletów autobusowych. Zbiera je od kilkunastu lat, a teraz postanowił połączyć je w jeden długi bilet.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »