Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 września 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" posłuchamy mieszanki różnorodnych brzmień, będzie odrobina popu i klasycznego soulu od żywej legendy Alexandra O'Neala, poza tym nie zabraknie porywających afrobeatów przywołujących klimat ciepłego lata od J.Balvina.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu:
agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Jej dzień rozpoczyna się o 4 rano, a kończy późną nocą. Marta Węgrzyn każdego dnia pomaga dzikim zwierzętom. Prowadzi jedyny taki ośrodek na Opolszczyźnie, a jego działalność to spore wyzwanie. Co zrobić, gdy spotkamy w lesie ranne zwierzę? O tym m.in. nasza rozmówczyni opowie w programie. Ponadto zajrzymy do Kędzierzyna Koźla na Wrzosowisko i podsumujemy nocny spacer opolskich przyrodników. Zapraszamy!

W sobotniej audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik

W ramach odbywających się we wrześniu Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku inspirowały do utrwalania pamięci o niematerialnym dziedzictwie kulturowym, mogliśmy uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. M.in. w Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie – w ubiegłym tygodniu – odbył się wernisaż wystawy „Wielkanocne procesje konne na Górnym Śląsku”, a wcześniej – 9 września – z okazji 50 – lecia Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych, udostępniona została bardzo ciekawa ekspozycja ukazująca dorobek opolskich artystów ludowych. W magazynie Obieżyświat o fenomenie twórczości ludowej powie Bogdan Jasiński, etnograf w Muzeum Wsi Opolskiej oraz Halina Jakubowska, twórczyni ludowa z Tułowic.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis, wzbogacony zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
10:10 Żelka - Uh
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »