Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 września 2023 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Johannes Brahms w swojej Symfonii D-dur nr 2 zachował strukturę symfonii klasycznej, w której dwie szybkie obramowujące części (I i IV) przedzielone są przez wolną część drugą i następującym po niej scherzo. Przyjęcie dzieła było świetne. Brahms stał się w tamtych dniach równy Beethovenowi. Wiedeńska publiczność była bardzo przychylna kompozytorowi, a symfonia stała się od razu jednym z najlepszych utworów Brahmsa. Z czasem jej ocena nawet wzrastała i dziś jest zaliczana do czołówki symfonii, wielu lokuje ją w pierwszej dziesiątce największych symfonii w historii. III Symfonię w tonacji F-dur ochrzczono mianem Heroicznej (przypomnijmy, że tytuł ten nosi również III Symfonia Beethovena, którego Brahms uważał za swego mistrza). Kwartet Śląski to jeden z czołowych polskich zespołów kameralnych. Istnieje nieprzerwanie od 1978 roku.

Do słuchania w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
21 września to ważny dzień w Głuchołazach. Dzień orderu uśmiechu to dla miasta, z którego pochodzi twórczyni grafiki tego oznaczenia, dzień szczególny. W tym roku dzieci przyznały order podróżniczce Martynie Wojciechowskiej, która wystąpi też w porannym programie. Będziemy również zbierać komentarze na temat nowego trenera polskiej piłkarskiej reprezentacji i zapowiemy tegoroczne Opolskie Lamy.

W audycji także:
08:03 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
  • Gościem Porannej rozmowy będzie posłanka Katarzyna Czochara, którą zapytamy o podsumowanie wizyty prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, prezentację kandydatów tej partii i uroczystą galę podsumowującą "Społeczną Krucjatę Miłości bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego".

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Magda Szybińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
magdalena.szybinska@radio.opole.pl
kacper.snigorski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »