Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 września 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
Antonio Faraò - uważany przez międzynarodową krytykę za jednego z najlepszych współczesnych pianistów jazzowych. Muzyczny zmysł Faraò wraz z talentem do melodycznej improwizacji przyczyniły się do jego reputacji jako jednego z najbardziej szanowanych pianistów na scenie międzynarodowej. "Sonny meets Hawk!" to album saksofonisty jazzowego Sonny'ego Rollinsa z 1963 roku, z gościnnym udziałem Colemana Hawkinsa. Album zawiera niektóre z najbardziej awangardowych wykonań Rollinsa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Elektrownia Opole dostarcza nam energii elektrycznej już od 30 lat. Okrągłą rocznicę eksploatacji świętowano w siedzibie przedsiębiorstwa podczas Dnia Energetyka. Jaką przyszłość ma przed sobą ten zakład w dobie szukania alternatywnych źródeł zasilania? To sprawdzała Iwona Tokarska.

Obietnica złożona, więc pora zacząć działać. W 2020 roku prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty w stolicy regionu zapewnił, że przy 116. Szpitalu Wojskowym w Opolu powstanie SOR. Minęły 3 lata i nareszcie pojawiło się zielone światło. Historyczna rozbudowa placówki staje się faktem. Co będzie znajdowało się w nowym budynku i kiedy zostanie on oddany do użytku ? O tym w relacji Moniki Matuszkiewicz-Biel.

Kończy się 2,5-letni projekt opieki okołoporodowej oraz nad dzieckiem do 2 lat. Obejmował zwłaszcza możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych dla kobiet poniżej 35 roku życia, ale rodzice mogli także sprawdzić czy ich dziecko rozwija się prawidłowo. Katarzyna Doros-Stachoń sprawdziła, czy projekt ma szansę na kontynuację i jakie związane z tym plany ma Kliniczne Centrum Ginekologii i urząd marszałkowski. Przypomnijmy, że nasz region jako jedyny w kraju realizował tego typu projekt.

W Mosznej trwa piknik podsumowujący kampanię Mamy Rady na Odpady. Bierze w nim udział ok. 1000 uczniów z 22 szkół naszego województwa. W parku przy zamku wiele się dzieje - dzieci śpiewają, biorą udział w warsztatach, a także mogą zobaczyć, jak działa śmieciarka. Towarzyszy im nasza reporterka Joanna Gerlich.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »