Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 czerwca 2023 roku

15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Magazyn reporterów Radia Opole zdominuje tematyka festiwalowa. I nie ma w tym chyba nic dziwnego, bo 60-ta, jubileuszowa edycja święta polskiej piosenki rozpocznie się już dziś. Będziemy się łączyć ze studiem festiwalowym Radia Opole w amfiteatrze, skąd Agnieszka Stefaniak opowie o tym, co dzieje się na kilka godzin przed pierwszym koncertem. Porozmawia też z artystami.

Później przeniesiemy się na opolski Rynek. Monika Matuszkiewicz obserwuje przygotowania do finału akcji "60/60", czyli Wielkiego Testu Wiedzy o O-polskiej Piosence. Przez ostatnich 12 tygodni, codziennie od poniedziałku do piątku DJ Adamus opowiadał ciekawostki związane z artystami, zespołami i przebojami KFPP, a słuchacze odgadywali, jaka to piosenka. Czas sprawdzić, kto zapamiętał najwięcej.

Dziś wyjątkowo po 17 nie będzie pasma publicystycznego. W tym czasie przeniesiemy się właśnie na opolski rynek, by śledzić finał akcji Radia Opole. Ciekawi jesteśmy - a myślę, że słuchacze również - jak do swojego występu przygotowują się debiutanci? Jaki repertuar przygotowali? Czy mają tremę? Z tymi, którzy staną po raz pierwszy na deskach opolskiego amfiteatru porozmawia Katarzyna Zawadzka.

Ten rok jest wyjątkowy dla Zalesia Śląskiego w powiecie strzeleckim. Mieszkańcy świętują 800-lecia istnienia wioski. Obchody rozpoczną się dziś wieczorem. O planowanych uroczystościach opowie Joanna Gerlich.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »