Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 10 czerwca 2023 roku

1:00 PASMO POWTÓRKOWE
WTOREK – SOBOTA
01:20 Poranna rozmowa Radia Opole
02:00 Wieczorne pasmo edukacyjne
03:00 Popołudniówka Radia Opole

SOBOTA/NIEDZIELA
24:20 Poranna rozmowa Radia Opole
01:10 Agroradio
02:00 Ze zdrowiem ci do twarzy w Radiu Opole
04:00 Since bez fikcji - magazyn naukowy Radia Opole

NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK
24:20 Poranna rozmowa Radia Opole
01:00 Wszystko o literaturze
03:00 Śladami kresowej Atlantydy
04:00 Forum wiary
05:00 Niedzielna Loża Radiowa

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
05:57 Pepi - Cisza
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany. W audycji rozmowy poruszające tematykę codziennego życia mieszkańców regionu, wypoczynku i rekreacji. Audycja służąca rzetelnemu ukazywaniu różnorodności wydarzeń i zjawisk.

W sobotniej audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Cytowany przez wielu turystów aforyzm o istnieniu takiego rodzaju szczęścia, które polega na znalezieniu się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie, jest adekwatny do edukatorów, którzy dziś gościć będą w programie magazynu Obieżyświat. Jednym z nich jest Ryszard Czajkowski, geofizyk i polarnik, a także podróżnik, autor znakomitych programów telewizyjnych i książek, który jedno urokliwe miejsce nazwał Wyspą Szczęścia. Dlaczego? O tym opowie w drugiej części audycji, bo najpierw dr Tadeusz Jurek, który przyznaje, że ubogacanie swojej wiedzy o średniowiecznych polichromiach przypisuje nie tylko swojej pasji, ale także znalezieniu się – najczęściej przypadkowo – w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. M.in. podczas poszukiwania materiałów do drugiego, wzbogaconego pod względem opisów i zdjęć, wydania przewodnika „Małujowice”, który wspólnie z Mirosławem Czoppą, opatrzył jeszcze dodatkowym podtytułem „ten przewodnik pokazuje więcej niż możesz zobaczyć”. Więcej o nowym wydaniu przewodnika „Małujowice” informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Natomiast dziś, dr Tadeusz Jurek podpowie gdzie na Szlaku Polichromii Brzeskich możemy podziwiać najlepiej zachowane średniowieczne barwne obrazy malowane na mokrym tynku.
Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis wraz ze zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

8:15 Na ryby - Katarzyna Zawadzka

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »